zmiana rozkładów 6, 18, 19, 33, 36 i 39 od 04.III.2013 – remont ul. Moniuszki w Bytomiu

Podaje się do wiadomości, że w związku z remontem torowiska na ul. S. Moniuszki w Bytomiu od 4 marca 2013 roku (poniedziałek) zostanie wyłączony z ruchu tor na ww. ulicy. Tramwaje pomiędzy Placem Sikorskiego a Urzędem Miasta będą w obu kierunkach kursowały przez ul. Katowicką, pl. T. Kościuszki i ul. Sądową. Zastosowanie przejazdu jednym torem pociąga za sobą konieczność zmniejszenia częstotliwości kursowania na newralgicznym odcinku. W tym celu zostanie zmieniona organizacja komunikacji tramwajowej na ciągu Brynów – Katowice – Chorzów – Bytom – Stroszek.

Linia nr 6 będzie kursowała stałą trasą, ale z częstotliwością 30 minut. Linia będzie dodatkowo obsługiwała przystanek Katowice Spodek.

Zmiana częstotliwości na odcinku Brynów Pętla – Katowice św. Jana zostanie zrekompensowana przez nową linię nr 36, na odcinku Katowice Sokolska – Bytom Urząd Miasta przez linię nr 33, a na odcinku Bytom Wrocławska – Bytom Politechnika Śląska przez nową linię nr 39.

Linia  nr 18 zostanie skrócona do trasy Chebzie Pętla – Bytom Plac Sikorskiego.

Na odcinku Bytom Plac Sikorskiego – Stroszek Zajezdnia linia zostanie zastąpiona przez linię nr 33.

Linia nr 19 będzie kursowała stałą trasą, ale z częstotliwością 30 minut. Linia dodatkowo będzie obsługiwała przystanek Katowice Spodek.

Zmiana częstotliwości na odcinku na odcinku Katowice Sokolska – Stroszek Zajezdnia zostanie zrekompensowana przez linię nr 33.

Linia  nr 33 zostanie wydłużona do Stroszka:

Koszutka Słoneczna Pętla – Koszutka Misjonarzy Oblatów – Katowice Spodek – Chorzów Metalowców – Bytom Plac Sikorskiego – Bytom Urząd Miasta – Bytom Olimpijska – Stroszek Zajezdnia

Linia będzie kursowała od godzin porannych do godzin wieczornych.

Zostaną uruchomione dwie czasowe linie tramwajowe.

Linia  nr 36 będzie kursowała z Brynowa do Zawodzia (częstotliwość 30 minut):

Brynów Pętla – Katowice Plac Miarki – Katowice św. Jana – Katowice Rynek (Teatr Śl.) – Zawodzie Pętla

Linia  nr 39 będzie kursowała z ul. Wrocławskiej w Bytomiu do Stroszka (częstotliwość 30 minut):

Bytom Politechnika Śląska – Bytom Wrocławska – Bytom Olimpijska – Stroszek Zajezdnia


Przystanek Bytom Batorego będzie nieczynny.

Przystanki Bytom Sąd i Bytom Plac Sikorskiego w kierunku Katowic będą zlokalizowane naprzeciwko obecnych przystanków w kierunku Stroszka.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies