Pracowity długi weekend na torach

29.05.2013

Nadchodzący długi weekend związany ze świętem Bożego Ciała zapowiada się pracowicie dla wykonawców prac modernizacyjnych infrastruktury torowej w Katowicach. W piątek i sobotę trwać będą roboty brukarskie w torowisku w ul. 3 Maja, z powodu których zawieszony zostanie ruch tramwajowy na tej ulicy. Prace trwać będą również na innych odcinkach remontowanych w ramach Projektu pn.: „Modernizacja infrastruktury tramwajowej i trolejbusowej w Aglomeracji Górnośląskiej wraz z infrastrukturą towarzyszącą”.

31.05. – 01.06.2013 – prace w torowisku – Katowice ul. 3 Maja

W torowisku w ul. 3 Maja w Katowicach w piątek i sobotę w godzinach od 8:00 do 18:00 trwać będą prace brukarskie, których wykonanie wymaga zawieszenia ruchu tramwajowego. W związku z tym, w oba dni:

  • pociągi linii 13 począwszy od kursu o godz. 07:44 z Chorzowa Batorego po przyjeździe do przystanku Katowice Sobieskiego skierują się na żeberko na Pl. Wolności, gdzie odbędą postój do najbliższego odjazdu pociągu linii 13 w kier. Chorzowa (połączenie z komunikacją zastępczą w rejonie przystanku Katowice Sobieskiego); jeden pociąg linii 13 począwszy od kursu o godz. 08:00 z Pl. Skargi będzie kursować na trasie Siemianowice Pl. Skargi – Słoneczna Pętla wykonując wszystkie kursy linii 13 na tej trasie,
  • pociągi linii 20 począwszy od kursu o godz. 07:44 z Chorzowa Ratusza kursować będą na trasie Chorzów Ratusz – Katowice Pl. Wolności wykonując wszystkie kursy linii 20 na tej trasie (połączenie z komunikacją zastępczą w rejonie przystanku Katowice Sobieskiego); pociąg linii 20 w kursie o godz.: 08:00 z Szopienic skieruje się do Pl. Miarki, gdzie zawróci i skieruje się linią 6 do Chorzowa Metalowców a następnie Chorzowa Ratusza; jeden pociąg linii 20 po przyjeździe do przystanku Chorzów Ratusz o godz. 07:58 odjedzie o godz. 07:59 w kier. Pl. Wolności, gdzie zawróci i włączy się w planowy kurs linii 20 w kier. Chorzowa Ratusza,
  • pozostałe pociągi linii 20 od kursu o godz.: 08:30 z Szopienic od wyjazdów kursować będą na trasie Katowice Szopienice Pętla – Katowice Pl. Miarki wykonując wszystkie planowe kursy linii 20 na trasie Szopienice Pętla – Katowice Rynek (połączenie z komunikacją zastępczą w rejonie Rynku w Katowicach),
  • na trasie: Katowice Słoneczna pętla – Katowice Rondo  – Katowice Rynek – Katowice Plac Wolności kursować będzie komunikacja zastępcza (T-13).


Trasa autobusowej komunikacji zastępczej T-13:

Katowice Plac Wolności (istniejący przystanek autobusowy pomiędzy ul. Sokolską i ul. Gliwicką) – Katowice Sokolska (istniejący przystanek autobusowy) – Katowice Rondo (przystanek tymczasowy przy „Spodku”) – Katowice Misjonarzy Oblatów (istniejący przystanek autobusowy Katowice GIG) – Katowice pętla Słoneczna – Katowice Misjonarzy Oblatów (tymczasowy przystanek autobusowy) – Katowice Rondo (tymczasowy przystanek autobusowy przed Rondem) – Katowice Rynek (tymczasowy przystanek na wlocie ul. Mickiewicza) – Katowice Plac Wolności (istniejący przystanek autobusowy pomiędzy ul. Sokolską i ul. Gliwicką).

UWAGA:

W czasie prac dla linii tramwajowych 13 i 20 oraz linii autobusowej T-13 zawiesza się obsługę przystanków Katowice Dw. PKP w obydwu kierunkach oraz dla linii tramwajowej 13 i autobusowej T-13 przystanek Katowice Rynek w obydwu kierunkach.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies