Zabrze – koniec remontu na ul. Bytomskiej

2.08.2013

Drugie zadanie realizowanego przez Tramwaje Śląskie S.A. Projektu pn. “Modernizacja infrastruktury tramwajowej i trolejbusowej w Aglomeracji Górnośląskiej wraz z infrastrukturą towarzyszącą” zostało zakończone. W Zabrzu na ul. Bytomskiej od poniedziałku tramwaje będę jeździć po dwóch nowych torach. Zanim to nastąpi, w weekend ruch tramwajowy będzie zawieszony.

Weekendowe utrudnienia w ruchu tramwajowym w Zabrzu Biskupicach wynikają z konieczności demontażu rozjazdów technologicznych, które pozwalały w trakcie prowadzonych prac modernizacyjnych na ruch wahadłowy po jednym torze. Teraz, gdy odcinek nowego torowiska na ul. Bytomskiej między ul. Drzymały a Chrobrego przeszedł odbiory techniczne i został dopuszczony do ruchu, tramwaje będą mogły wrócić na dwa tory.

W związku z demontażem rozjazdów od godz. 06:15 w sobotę 03.08.2013 r. do godz. 20:00 w niedzielę 04.08.2013 r. tramwaje linii nr 5 w kursach z Bytomia będą kursować na trasie Pl. Sikorskiego – Biskupice Pętla, natomiast w kursach z Zabrza na trasie Pętla Lompy  – Gliwice zajezdnia. Na trasie Biskupice Pętla – Zabrze Pl. Wolności kursować będzie autobusowa komunikacja zastępcza.


Noc z piątku na sobotę przyniesie również zawieszenie w godzinach od 23:40 do 4:00 ruchu tramwajowego na ulicy Zabrzańskiej w Bytomiu. W tym czasie trwać będą prace związane z zabudową rozjazdu technologicznego w rejonie ul. Baczyńskiego. W tym czasie na trasie Bytom Pl. Sikorskiego – Biskupice Pętla kursować będzie autobusowa komunikacja zastępcza.

Na czas prowadzonego remontu torowiska, na odcinku Bytom ul. Zabrzańska – Bytom Os. Pod Brzozami ruch tramwajowy będzie się odbywać po jednym torze.

 

03.08.2013 r.: koniec remontu wiaduktu kolejowego nad ul. Piłsudskiego w Sosnowcu

W nocy z piątku na sobotę (2/3.08.2013 r.) zakończą się prace przy remoncie wiaduktu kolejowego nad ul. Piłsudskiego w Sosnowcu, w części nad torowiskiem tramwajowym.

W związku z tym od soboty zmienią się rozkłady jazdy dla linii nr 15, 21, 26 i 36 – przywrócone zostaną trasy i godziny odjazdów obowiązujące do 27.06.2013 r., czyli do momentu rozpoczęcia prac remontowych. Jednocześnie likwidacji ulega tymczasowa linia tramwajowa nr 35.


 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies