W długi weekend utrudnienia między Katowicami a Chorzowem

14.08.2013

Kolejny tegoroczny długi weekend wiąże się z kolejnym etapem prac modernizacyjnych. Tym razem roboty skupią się na trasie linii nr 6, 19 i 33 – w Chorzowie obejmą sieć trakcyjną, w Katowicach przebudowę rozjazdów technologicznych przy Parku Śląskim. Ta druga jest przygotowaniem do rozpoczęcia następnego etapu modernizacji torowiska wzdłuż ul. Chorzowskiej.


14/15 i 16/17.08.2013 – prace sieciowe – Chorzów ul. Katowicka

W związku z pracami  sieciowymi na ul. Katowickiej w Chorzowie w rejonie przystanku Chorzów Nowa, w dwie noce – ze środy na czwartek (14/15.08) oraz z piątku na sobotę (16/17.08) w godz. 00:20 – 03:20 nastąpią zmiany w organizacji ruchu tramwajowego. W związku z tym:

  • tramwaje linii nr 6 będą kursować na trasie: Chorzów Metalowców  –  Katowice pl. Miarki
  • tramwaje linii nr 19 będą kursować na trasie: Łagiewniki Zajezdnia – Bytom pl. Sikorskiego / Stroszek Zajezdnia
  • na trasie: Chorzów Ratusz – Chebzie Pętla oraz Łagiewniki Zajezdnia – Chorzów Metalowców kursować będzie autobusowa komunikacja zastępcza.


17-18.08.2013 – prace torowe – Katowice ul. Chorzowska Park Śląski

W sobotę i niedzielę Wykonawca zadania przebudowy torowiska wzdłuż Parku Śląskiego wykona przebudowę rozjazdów technologicznych w rejonie przestanków WPKiW Wejście Główne oraz WPKiW Śląski Ogród Zoologiczny. Dzięki rozjazdom tramwaje kursować będą w obie strony po jednym torze (skrajnym od strony ul. Chorzowskiej), a Wykonawca rozpocznie modernizację drugiego toru. Prace te realizowane są w ramach Projektu pn. “Modernizacja infrastruktury tramwajowej i trolejbusowej w Aglomeracji Górnośląskiej wraz z infrastrukturą towarzyszącą”.

W związku z pracami torowymi od godz. 06:00 w sobotę 17.08 do godz. 14:00 w niedzielę 18.08 zmianom ulegną trasy linii tramwajowych:

  • tramwaje linii nr 6 od strony Brynowa  kursować będą na trasie Brynów Pętla  – Słoneczna Pętla natomiast od pl. Sikorskiego na trasie Bytom pl. Sikorskiego – Chorzów Stadion Śląski,
  • tramwaje linii nr 19 z pl. Miarki kursować będą na trasie pl. Miarki – Słoneczna Pętla, natomiast od strony Bytomia kursować będą na trasie Stroszek Zajezdnia – Chorzów Stadion Śląski,
  • tramwaje linii nr 33 kursować będą na trasie Chorzów Metalowców – Chorzów Stadion Śląski,
  • w niedzielę 18.08 do godz. 14:00 wakacyjna linia 0 kursować będzie na trasie: Katowice Brynów Pętla – Katowice Zawodzie Pętla,
  • na trasie: Chorzów Stadion Śl.  – Katowice Rondo/ Słoneczna Pętla kursować będzie autobusowa komunikacja zastępcza.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies