Kolejny etap modernizacji przejazdów w Chebziu zakończony. Zmiany w rozkładach jazdy!

16.08.2013

Prowadzone przez konsorcjum NDI Balzola prace związane z modernizacją przejazdów tramwajowo-drogowych w Rudzie Śląskiej Chebziu wkraczają w kolejną fazę. Wykonawca zakończył roboty na ul. Asfaltowej i “Drodze do Lipin”. Teraz pora na ul. Katowicką. Od poniedziałku zmianie ulegną rozkłady jazdy tramwajów nr 9, 17 i 47.


Prace na przejazdach w Chebziu są elementem realizowanego przez Tramwaje Śląskie S.A. Projektu pn. “Modernizacja infrastruktury tramwajowej i trolejbusowej w Aglomeracji Górnośląskiej wraz z infrastrukturą towarzyszącą”. W ramach tego zadania już wcześniej gruntownie przebudowane zostały przejazdy w rejonie pętli tramwajowej. Teraz Wykonawca zakończył modernizację przejazdów w ul. Asfaltowej i “Drodze do Lipin”. Od poniedziałku 19.08. br. front robót przeniesiony zostanie na ul. Katowicką. Tu prace potrwają około dwóch tygodni.

We wrześniu konsorcjum NDI Balzola rozpocznie przebudowę najdłuższego odcinka w ul. Dworcowej. W związku z zakończeniem prowadzonych dotychczas prac i rozpoczęciem robót w ul. Katowickiej nastąpią zmiany w organizacji ruchu tramwajowego. Od poniedziałku 19.08. br.:

  • tramwaje linii nr 9 będą kursować na skróconej trasie: Bytom pl. Sikorskiego – Ruda Śląska Chebzie Pętla,
  • tramwaje linii nr 17 będą kursować na trasie: Ruda Śląska Chebzie Pętla – Łagiewniki Targowisko – Chorzów Ratusz,
  • zawieszone zostają kursy linii nr 47,
  • tramwaje linii nr 11 będą kursować zgodnie z dotychczasowym rozkładem jazdy
  • na trasie Ruda Śląska Chebzie Rondo – Świętochłowice Mijanka KZK GOP zapewni autobusową komunikację zastępczą oznaczoną jako T-9. W nocy autobusy te kursować będą na wydłużonej trasie do przystanku Chorzów Ratusz.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies