W oczekiwaniu na nowy wiadukt

10.09.2013

Tramwajowa linia nr 26 w Sosnowcu tymczasowo podzielona jest na dwa odcinki oznaczone jako 26a i 26b. Brakuje bowiem łącznika – wiaduktu nad ul. Orląt Lwowskich, który został wyburzony, a w jego miejsce pojawi się zupełnie nowa konstrukcja. Aktualnie trwają prace przygotowawcze do montażu nowego przęsła.


To, że wiadukt nadawał się do remontu, nie ulegało wątpliwości. Zły stan ustroju nośnego przęsła oraz zużycie nawierzchni torowej spowodowały konieczność całkowitej wymiany konstrukcji wiaduktu, a także remontu przyczółków. Za nami już pierwszy etap prac. Stara konstrukcja została rozebrana przez wykonującą zadanie firmę Skanska. Wiązało się to z zawieszeniem ruchu samochodowego na ul. Orląt Lwowskich w rejonie wiaduktu. Aktualnie ruch odbywa się już bez przeszkód, a w tym miejscu trwają prace związane z przygotowaniem gruntu do posadowienia nowego przęsła – m.in. przebudowa przyczółków oraz wzmocnienie nasypu. Zdemontowano już sieć trakcyjną i fragmenty torowiska bezpośrednio przed i za wiaduktem.

Trwa przygotowanie nowego stalowego przęsła, które, gdy tylko będzie gotowe, zostanie posadowione nad ulicą. Wówczas konieczne będzie ponowne wstrzymanie ruchu samochodowego, jednak Wykonawca będzie się starał przeprowadzić tę operacje najszybciej jak to możliwe. Jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z planem utrudnienia w ruchu potrwają tylko jeden dzień. W kolejnym etapie na nowym przęśle rozpoczną się prace związane z budową nowego torowiska i sieci trakcyjnej.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies