Świętujemy 115-lecie Elektrycznej Komunikacji Tramwajowej

20.11.2013

Zbliżający się dzień wspomnienia Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej – patronki tramwajarzy – jest okazją do świętowania obchodów Jubileuszu 115-lecia Elektrycznej Komunikacji Tramwajowej w Aglomeracji Śląsko-Zagłębiowskiej. Tramwaje Śląskie świętować będą głównie naukowo, organizując debatę ekspercką i konferencję naukową.


W czwartek i piątek, na zaproszenie Zarządu Tramwajów Śląskich S.A. do Zabrza zjadą goście, organizowanych przez Spółkę uroczystości. Władze Spółki postanowiły uświetnić 115-lecie konferencją naukową i debatą ekspercką. Tematyka wystąpień jest różnorodna, jednak łączy się nierozerwalnie z komunikacją tramwajową. Wśród poruszanych tematów mowa będzie m. in. o konkurencyjności komunikacji tramwajowej, współistnieniu ciągów pieszych z tramwajowymi, rozwiązaniach sterowania ruchem, wykorzystaniu środków unijnych z perspektywy finansowej na lata 2014-2020 czy europejskich trendach w komunikacji publicznej. Planowana jest również debata panelowa o rozwoju komunikacji tramwajowej w kontekście strategii komunikacji w Aglomeracji Śląsko-Zagłębiowskiej.

Punktem kulminacyjnym obchodów będzie przejazd techniczny nowym niskopodłogowym wagonem typu Pesa Twist 2012 N – pierwszym z 30 wagonów zamówionych przez Spółkę Tramwaje Śląskie w ramach Projektu pn.: “Modernizacja infrastruktury tramwajowej i trolejbusowej w Aglomeracji Górnośląskiej wraz z infrastrukturą towarzyszącą”.

W trakcie obchodów Jubileuszu 115-lecia Elektrycznej Komunikacji Tramwajowej w Aglomeracji Śląsko-Zagłębiowskiej wręczone zostaną również odznaczenia wojewódzkie oraz medale za długoletnią służbę w Tramwajach Śląskich. Ostatnim elementem obchodów będzie Msza św. w intencji obecnych i byłych pracowników Tramwajów Śląskich i ich rodzin. Nabożeństwo odprawione zostanie w poniedziałek 25 listopada – w dzień wspomnienia Świętej Katarzyny Aleksadryjskiej, patronki tramwajarzy – o godzinie 14:30 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Chorzowie Batorym.

Uroczystości Jubileuszu 115-lecia Elektrycznej Komunikacji Tramwajowej w Aglomeracji Śląsko-Zagłębiowskiej patronatem medialnym objęły:

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies