Zabrzańska “trójka” wraca na pełną trasę

3.12.2013

Po siedmiu miesiącach przerwy na swoja stałą trasę w Zabrzu wraca tramwaj linii nr 3! Zakończyły się prace modernizacyjne, torowisko przeszło ostatnie szlify i wszystkie konieczne odbiory i od soboty 7.12.2013 r. znów będzie można korzystać z tramwaju nr 3 na całej trasie. Zniknie komunikacja zastępcza.

Remont torowiska w ul. 3 Maja w Zabrzu przebiegł sprawniej niż zakładano. Dzięki temu możliwe jest wznowienie ruchu tramwajowego blisko dwa miesiące przed terminem. – Od początku po cichu liczyliśmy, że Wykonawca prac będzie w stanie zakończyć modernizację przed umownym terminem przypadającym na koniec stycznia 2014 roku, ze względu na spore utrudnienia w ruchu samochodów w centrum Zabrza. Udało się, a cieszy nas to tym bardziej, że ułatwi to życie również pasażerom “trójki”, którzy zimą nie będą już musieli przesiadać się do autobusów komunikacji zastępczej – mówi rzecznik spółki Tramwaje Śląskie Andrzej Zowada.

Od soboty 7.12.2013 r. zostanie przywrócona stała trasa linii tramwajowej nr 3 od pętli w Makoszowach do pętli w Mikulczycach. Jednocześnie zlikwidowana zostanie zastępcza linia autobusowa T-3, która ostatni kurs z Zabrza Goethego wykona o godz. 03:47, a z Makoszów Pętli o godz. 04:20 w dniu 7.12.2013 r. Pierwsze kursy na stałej trasie linii nr 3 odbędą się o godz. 04:08 z Makoszów Pętli i o godz. 04:57 z Mikulczyc Pętli. Co ważne, zmieniła się nazwa jednego z przystanków – dotychczasowy przystanek Zabrze Park Świerczewskiego zmienił nazwę na Zabrze Park Pileckiego. Nowy rozkład jazdy jest już dostępny na stronie KZK GOP.

Modernizacja torowiska tramwajowego w ul. 3 Maja w Zabrzu jest jednym z zadań realizowanego przez Tramwaje Śląskie S.A. Projektu pn.: “Modernizacja infrastruktury tramwajowej i trolejbusowej w Aglomeracji Górnośląskiej wraz z infrastrukturą towarzyszącą”. Prace w Zabrzu realizowała firma ZUE S.A., a ich wartość przekroczyła 10,3 mln złotych netto.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies