WOŚP: Tramwaje “Na ratunek”

10.01.2014

Druga niedziela stycznia to dzień, w którym cała Polska łączy się w niezwykłej akcji pomocy dzieciom i seniorom. Tego dnia – 12 stycznia 2014 roku – po raz 22. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie, w akcję włączają się Tramwaje Śląskie S.A., przygotowując dwa tramwaje specjalne, w których trwać będzie kwesta.

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się pod hasłem “Na ratunek”. Zebrane w trakcie kwesty i licytacji środki finansowe Fundacja przeznaczy na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

Tradycyjnie już w działania WOŚP włączą się Tramwaje Śląskie. W niedzielę 12 stycznia w Zabrzu oraz Katowicach i Chorzowie pojawią się tramwaje specjalne Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. – W Zabrzu będzie to tramwaj kulturalny, w którym poza prowadzeniem kwesty, młodzi ludzie będą prezentować swoją twórczość. Tramwaj będzie kursować od 10:00 do 18:20 między zajezdnią w Gliwicach a pętlą w Zaborzu - mówi rzecznik Tramwajów Śląskich Andrzej Zowada. Drugi wagon specjalny – odrestaurowany zabytkowy tramwaj typu 13N – będzie jeździł po torach w Katowicach i Chorzowie, pętlą od Chorzowa Ratusz, wzdłuż Parku Śląskiego do centrum Katowic i dalej przez Załęże i Chorzów Batory do chorzowskiego Ratusza. Wagon ten, w którym również prowadzona będzie kwesta, będzie można spotkać na trasie od 10:11 do 15:36.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies