Weekendowe prace torowe w Katowicach i Sosnowcu

26.02.2014

Zakończyły się prace przy modernizacji pierwszego toru w ul. 3 Maja w Sosnowcu na odcinku od ul. Żeromskiego do ul. Parkowej. W najbliższy weekend (1-2.03.2014 r.) zawieszony zostanie ruch tramwajów w tym rejonie, w celu przełożenia rozjazdów technologicznych przed rozpoczęciem robót na drugim torze. W tym samym czasie podobne prace prowadzone będą przy śląskim ZOO. Także tu konieczne będzie zawieszenie ruchu.

1-2.03.2014 r. – prace torowe – Katowice ul. Chorzowska

Firma Skanska realizująca na zlecenie Tramwajów Śląskich S.A. zadanie modernizacji torowiska wzdłuż Parku Śląskiego rozpoczyna kolejny etap robót. Tym razem przebudowywany będzie odcinek torowiska od Wesołego Miasteczka do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. Od poniedziałku 3.03.2014 r. ruchu tramwajowy prowadzony będzie w tym miejscu po jednym torze. Aby tak się stało, w weekend zabudowane zostaną rozjazdy technologiczne.

W związku z tym od godz. 7:00 w sobotę 1.03.2014 r. do godz. 4:00 w poniedziałek 3.03.2014 r. zawieszony zostanie ruch między Stadionem Śląskim a katowickim Rondem:

  • tramwaje linii nr 6 kursować będą na trasie: Katowice Brynów Pętla – Słoneczna Pętla oraz Bytom Politechnika Śląska – Chorzów Stadion Śląski,
  • tramwaje linii nr 11 kursować będą na trasie: Chebzie /Lipiny – Chorzów Stadion Śląski,
  • tramwaje linii nr 19 kursować będą na trasie: Katowice Brynów Pętla – Słoneczna Pętla oraz Bytom Stroszek zajezdnia – Chorzów Stadion Śląski,
  • uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza T-11, kursując na odcinku Katowice Rondo – Chorzów Stadion Śląski z częstotliwością co 15 minut.


1-2.03.2014 r. – prace torowe – Sosnowiec ul. 3 Maja

W Sosnowcu na ul. 3 Maja na odcinku od ul. Żeromskiego do ul. Parkowej prace przy modernizacji torowiska wkraczają już w kolejną fazę. Wykonawca zakończył budowę nowego torowiska w stronę Zagórza i może przystąpić do robót na nitce w kierunku przeciwnym. Aby było to możliwe konieczne jest przełożenie rozjazdów technologicznych. Wobec tego od godz. 7:00 w sobotę 1.03.2014 r. do północy w niedzielę 02.03.2014 r.:

  • tramwaje linii nr 15 kursować będą na trasie Katowice Pl. Miarki – Sosnowiec Dw. PKP (przez Rondo im. Gierka i ul. Małachowskiego),
  • tramwaje linii nr 21 jadące od strony Huty Katowice będą zawracać na Pętli Będzińskiej. Ze względu na skierowanie linii 27 do Milowic, tramwaje linii 21 na terenie Sosnowca nie będą kursować,
  • linia nr 24 będzie kursować zgodnie z rozkładem jazdy,
  • linia nr 26 będzie kursować zgodnie z rozkładem jazdy,
  • tramwaje linii nr 27 będą kursować na trasie: zajezdnia Będzin – Pętla Będzińska, zaś te jadące od strony Kazimierza skierują się do Milowic, a następnie włączą się w kursy od przystanku Sosnowiec Dęblińska kier. Kazimierz Górniczy,
  • uruchomiana zostanie autobusowa komunikacja zastępcza, kursująca z częstotliwością około 12-15 minut. Autobus T-15 kursować będzie na trasie: Sosnowiec Zagórze Osiedle – Sosnowiec Dworzec PKP, a autobus T-21 kursować będzie na trasie: Będzin Cmentarz Komunalny – Sosnowiec Wspólna.

W celu zapewnienia komunikacji tramwajowej po stronie Sosnowca, po zakończeniu swoich kursów wagony tramwajowe zjadą do zajezdni w Katowicach Zawodziu, skąd w niedzielę wyjadą na linie.

Powyższe prace w Sosnowcu i Katowice są elementem realizacji Projektu pn.: “Modernizacja infrastruktury tramwajowej i trolejbusowej w Aglomeracji Górnośląskiej wraz z infrastrukturą towarzyszącą” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies