Zamknięcie ul. Żeromskiego w Sosnowcu

28.02.2014

Prace przy modernizacji torowiska w ul. 3 Maja w Sosnowcu wkraczają w kolejną fazę. Po weekendowych pracach przy przebudowie rozjazdów technologicznych tramwaje będą już jeździć po nowym torze od ul. Żeromskiego do ul. Parkowej. Od poniedziałku 3.03.2014 r. rozpoczną się prace na torze w kierunku centrum Sosnowca. To oznacza, że konieczne będzie zamknięcie wylotu ul. Żeromskiego do ul. 3 Maja. Wprowadzony zostanie objazd dla samochodów i autobusów.

Zamknięcie końcowego fragmentu ul. Żeromskiego konieczne jest ze względu bezpieczeństwa. W tym miejscu ruch pojazdów ciężarowych i autobusów jest znaczny, a jest to wąskie gardło, przy którym jeszcze prowadzone będą roboty, będą pracować ludzie i ciężki sprzęt. – Chcieliśmy wspólnie z Wydziałem Organizacji Zarządzania Drogami i Ruchem Drogowym UM w Sosnowcu wprowadzić w tym miejscu sygnalizację świetlną. Rozmowy na ten temat trwały jeszcze w czwartek, jednak ostatecznie doszliśmy do wniosku, że to rozwiązanie nie sprawdziłoby się. Stąd decyzja o zamknięciu końcowego fragmentu ul. Żeromskiego na czas robót torowych – wyjaśnia rzecznik Tramwajów Śląskich S.A. Andrzej Zowada.

Kierowcy korzystający z połączenia ul. Żeromskiego i 3 Maja muszą przygotować się na dwa miesiące korzystania z objazdu. Zmiany w organizacji ruchu wprowadzone zostaną w poniedziałek 3.03.2014 r., a przewidziany termin zakończenia prac w tym miejscu to 4.05.2014 r. Objazd prowadzony będzie ul. Orlą i Parkową przez Centralny Węzeł Komunikacyjny.

Na czas prowadzenia robót przystanek tramwajowy Sielec Park zostanie przeniesiony na ul. Żeromskiego (nie będzie obsługiwany przez kursy linii 15 do/z Zagórza).

Dla autobusów linii nr 26, 35, 88, 100 i 935 jadących w kierunku centrum Sosnowca, wyznaczony został objazd: z ulicy Grota-Roweckiego w prawo i  Centralnym Węzłem Komunikacyjnym do włączenia się na trasę rozkładową na ulicy 3 Maja. Wyłączony z obsługi przez w/w linie zostanie przystanek “Sosnowiec Sielec Park”. W zamian za wyłączone z obsługi przez te linie stanowisko przystanku “Sosnowiec Pogoń Orla” (kierunek do centrum miasta) uruchomione zostanie tymczasowe stanowisko, na wysokości szkoły integracyjnej przy ul. Grota-Roweckiego (przy skrzyżowaniu z ul. Orlą).

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies