Katowice: końcowe prace na placu Wolności oraz ulicy 3 Maja. Od soboty pełny ruch tramwajów

12.03.2014

Kończy się okres funkcjonowania tymczasowej linii 0 na ul. 3 Maja w Katowicach. Wykonawcy pozostają do przeprowadzenia ostatnie prace adaptacyjne – torowe i sieciowe – na połączeniu ul. 3 Maja i pl. Wolności, by od soboty można było na tym ciągu prowadzić pełny ruch tramwajowy po dwóch torach. Tymczasowe utrudnienia potrwają w czwartek i piątek (13-14.03.2014 r.)

13-14.03.2014 r. prace sieciowe – Katowice ul. 3 Maja

Środa jest ostatnim dniem, w którym ul. 3 Maja kursuje zabytkowy wagon typu N obsługujący tymczasową linię 0. Kończy się modernizacja torowiska i sieci w ul. 3 Maja i pl. Wolności, zatem misja “eNki” jako linii 0 na katowickim deptaku również dobiega końca. Od czwartku 13.03.2014 r. na ostatnim fragmencie ul. 3 Maja prowadzone będą prace sieciowe, co wymusza wyłączenie napięcia. Linia 0 nie będzie więc kursować, a pasażerowie podróżujący między katowickim Załężem a centrum miasta, będą musieli przejść od przystanku Katowice Sobieskiego przez pl. Wolności i ul. 3 Maja do Rynku, by kontynuować podróż w wybranym kierunku. – Niestety na tym odcinku nie ma możliwości uruchomienia jakiejkolwiek formy skutecznej komunikacji zastępczej, dlatego w czwartek i piątek prosimy pasażerów o wyjątkowe zrozumienie. To już finisz prac w tym miejscu – mówi rzecznik Tramwajów Śląskich S.A. Andrzej Zowada.

14/15.03.2014 r. prace sieciowe – Katowice ul. 3 Maja

Dodatkowym utrudnieniem w piątkowy wieczór i noc z piątku na sobotę będą końcowe prace torowe i sieciowe na samym pl. Wolności, związane również z umożliwieniem wznowienia pełnego ruchu tramwajowego po dwóch torach w ciągu ul. 3 Maja, pl. Wolności i ul. Gliwickiej. – W celu przeprowadzenia tych ostatnich prac podłączeniowych konieczne będzie wyłączenie napięcia w sieci na pl. Wolności - wyjaśnia dyrektor ds. inwestycji Tramwajów Śląskich S.A. Andrzej Bywalec. To ostatnie wyłączenie napięcia na pl. Wolności, związane z pracami przy zadaniu nr 16 Projektu pn. “Modernizacja infrastruktury tramwajowej i trolejbusowej w Aglomeracji Górnośląskiej wraz z infrastrukturą towarzyszącą”.

W związku z powyższym od godz. 19:00 w piątek 14.03.2014 r. do godz. 04:00 w sobotę 15.03.2014 r.:

  • tramwaje linii nr 7 w kursach do Katowic Sobieskiego począwszy od kursu o godz. 18:25 z Łagiewnik będą zawracać w zajezdni Chorzów Batory, skąd włączą się w planowe kursy powrotne,
  • tramwaje linii nr 20 w planowych kursach do Katowic Sobieskiego począwszy od kursu o godz. 18:31 z Chorzowa Ratusza będą zawracać w zajezdni Chorzów Batory, skąd włączą się w planowe kursy powrotne,
  • na trasie Chorzów Racławicka – Chorzów Batory Dworzec PKP – Katowice Sobieskiego zostanie uruchomiana komunikacja zastępcza T-20 kursująca z częstotliwością co 10 min. do godz. 21:00 natomiast po godz. 21:00 zgodnie z tramwajowymi rozkładami jazdy.

Przystanki linii T-20 w kierunku Chorzowa:

Katowice Plac Wolności (stanowisko autobusowe na ul. Opolskiej) – Katowice Sobieskiego (przystanek tymczasowy na ul. Gliwickiej  za wyjazdem z ul. Sobieskiego na ul. Gliwicką) – Katowice Dąbrówki (stanowisko tramwajowe) – Załęże Pośpiecha – Załęże Kościół (stanowisko tramwajowe) – Załęże Janasa (stanowisko tramwajowe) – Załęże Dwór – Załęże Wiśniowa (stanowisko tymczasowe) – Załęże Dom Kultury (stanowisko przy peronie tramwajowym) – Załęże Szkoła (stanowisko przy peronie tramwajowym) – Chorzów Racławicka (autobusowy w kier. Dworca PKP; przejazd ul. Gałeczki, DTŚ i BOWiD)

Przystanki linii T-20 w kierunku Katowic:

Chorzów Racławicka (autobusowy w kier. Dworca PKP) – Chorzów Batory Dworzec PKP (stanowisko tramwajowe) – Chorzów Batory Piekarska (tramwajowy) – Chorzów Batory Zajezdnia (stanowisko tramwajowe) – Załęże Szkoła (stanowisko tymczasowe) – Załęże Dom Kultury (stanowisko tymczasowe) – Załęże Wiśniowa (stanowisko tymczasowe) – Załęże Dwór – Załęże Janasa (stanowisko tramwajowe) – Załęże Kościół (stanowisko tramwajowe) – Załęże Pośpiecha (stanowisko tramwajowe) – Katowice Sobieskiego (przystanek tymczasowy na ul. Gliwickiej  przed skrzyżowaniem z ul. Sobieskiego) – Katowice Plac Wolności (stanowisko autobusowe na ul. Opolskiej).

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies