Katowice: startuje drugi etap prac na ul. Kościuszki

19.03.2014

Od początku roku trwają prace przy modernizacji torowiska tramwajowego na ul. Kościuszki w Katowicach. Pierwszy etap obejmujący fragment od ul. Szeligiewicza do stadionu AWF wkracza właśnie w drugą fazę, a jednocześnie rozpoczyna się etap drugi – od Kinoteatru Rialto do pl. Miarki. Od piątku 21.03.2014 r. zmieni się organizacja ruchu w tym miejscu.

21-23.03.2014 r. – prace torowe – Katowice ul. Kościuszki

Pierwszy tor wzdłuż ul. Kościuszki na odcinku od ul. Szeligiewicza do al. Górnośląskiej jest już gotowy. W weekend przekładane będą rozjazdy technologiczne, co pozwoli na prowadzenie od poniedziałku komunikacji tramwajowej po nowym torze i rozpoczęcie robót na nitce w stronę Brynowa.

W tym samym czasie Wykonawca zabuduje nowe rozjazdy technologiczne na wysokości Kinoteatru Rialto i za pl. Miarki. – Wszystko po to, by można było przystąpić do prac na dolnym odcinku ul. Kościuszki przy jednoczesnym utrzymaniu ruchu tramwajowego do Brynowa. Dzięki rozjazdom od poniedziałku tramwaje będą kursować w dwie strony torowiskiem w ul. Kochanowskiego - wyjaśnia główny specjalista ds. ruchu Tramwajów Śląskich S.A. Marek Kilijański.

Zabudowa rozjazdów wymaga zawieszenia ruchu tramwajowego na trzy pełne dni. Z tego powodu od godz. 4:00 w piątek 21.03.2014 r. do godz. 4:00 w poniedziałek 24.03.2014 r. zawieszony zostanie ruch między pętlą w Brynowie a katowickim Rynkiem. W tym czasie:

  • tramwaje linii nr 6 kursować będą na trasie: Bytom Politechnika Śl. – Katowice pl. Wolności,
  • tramwaje linii nr 16 kursować będą na trasie: Wełnowiec pl. Alfreda – Chorzów Batory zajezdnia,
  • linia nr 36 zostanie zawieszona,
  • uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza oznaczona jako T-16 kursująca z częstotliwością co 10 minut na trasie: Katowice Brynów Kościuszki – Słowików – Drozdów – Gawronów – Zgrzebnioka – Kościuszki Szpital – Stadion AWF – Powstańców – Pl. Miarki – Jagiellońska – Mariacka – Szkolna – Rynek – Dworzec – Konopnickiej Dworzec – Pl. Miarki – Poniatowskiego – Kościuszki Szpital – Zgrzebnioka – Gawronów – Drozdów – Słowików – Brynów Kościuszki.

Ponadto od godz. 4:00 w piątek 21.03.2014 r. do odwołania:

  • tramwaje linii nr 19 kursować będą na trasie: Bytom Stroszek zajezdnia – Katowice pl. Wolności,
  • tramwaje linii nr 35 kursować będą na trasie Zawodzie zajezdnia – Katowice pl. Wolności,
  • tramwaje linii nr 18 kursować będą wg zmienionych czasów odjazdów.

Od poniedziałku 24.03.2014 r. linie nr 6, 16 i 36 wrócą na swoje trasy dojeżdżając do pętli w Brynowie.

Modernizacja ul. Kościuszki w Katowicach realizowana jest we współpracy z Urzędem Miasta Katowice. Realizację zadania tramwajowego na odcinku od Kinoteatru Rialto do pl. Miarki zaplanowano do sierpnia br. Prace na odcinku od ul. Szeligiewicza do stadionu AWF powinny się zakończyć do końca kwietnia. Na przełomie sierpnia i września planowane jest rozpoczęcie robót na odcinku od pl. Miarki do ul. Szeligiewicza. Całość prac – zgodnie z zapisami umowy – ma się zakończyć w lutym 2015 r. Koszt zadania tramwajowego to niespełna 9,8 mln zł. netto. Prace realizowane są w ramach Projektu pn.: “Modernizacja infrastruktury tramwajowej i trolejbusowej w Aglomeracji Górnośląskiej wraz z infrastrukturą towarzyszącą” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies