Nowy plac budowy w Katowicach

27.03.2014

Tramwaje Śląskie przystępują do modernizacji kolejnego odcinka torowiska w centrum Katowic. Tym razem robotnicy pojawią się na al. Korfantego między Rondem a pętlą Słoneczną. W sobotę i niedzielę (29-30.03.2014 r.) zawieszony zostanie ruch tramwajów między Rondem a Wełnowcem i Siemianowicami Śląskimi.

Modernizacja odcinka między pętlą Słoneczną a katowickim Rondem jest elementem umowy zawartej przez Tramwaje Śląskie z konsorcjum firm Skanska Polska i Skanska Czechy. W ramach umowy Wykonawca realizuje prace wzdłuż Parku Śląskiego, a od nadchodzącego weekendu rozpocznie również modernizację torowiska w al. Korfantego. Prace podzielone zostały na etapy, ale prowadzone będą przy utrzymanym ruchu tramwajów po jednym torze. Przed przystąpieniem do prac konieczne jest zabudowanie rozjazdów technologicznych, a co się z tym wiąże czasowe zawieszenie ruchu.

Z tego powodu od godz. 6:00 w sobotę 29.03.2014 r. do godz. 22:00 w niedzielę 30.03.2014 r.:

  • tramwaje linii nr 13 kursować będą na trasie: Chorzów Batory zajezdnia – Katowice Rondo – Chorzów Stadion Śląski pętla,
  • tramwaje linii nr 16 kursować będą na trasie: Katowice Brynów pętla –Katowice Rondo – Chorzów Stadion Śląski pętla,
  • uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza oznaczona jako T-13 i T-16. Autobusy będą kursować zgodnie z tramwajowymi rozkładami jazdy obsługując przystanki tramwajowe lub autobusowe w bezpośrednim sąsiedztwie tramwajowych (szczegółowe informacje znajdują się tutaj).

W pierwszym etapie prac na al. Korfantego modernizowany będzie tor wschodni (od strony Spodka) na odcinku od Ronda do pętli Słonecznej a następnie tor zachodni od pętli Słonecznej za skrzyżowanie z ul. Katowicką. Zgodnie z planem prace te zakończą się w drugiej połowie sierpnia. W drugim etapie Wykonawca zmodernizuje fragment od ul. Katowickiej do Ronda. Zakończenie całej inwestycji planowane jest w listopadzie 2014 roku. Prace pochłoną około 4 mln zł netto. Zadanie jest elementem Projektu pn.: “Modernizacja infrastruktury tramwajowej i trolejbusowej w Aglomeracji Górnośląskiej wraz z infrastrukturą towarzyszącą” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies