Katowice: początek modernizacji torowiska w Załężu

3.04.2014

Pierwszy weekend kwietnia przyniesie początek prac modernizacyjnych na kolejnym zadaniu realizowanym w ramach Projektu pn.: “Modernizacja infrastruktury tramwajowej i trolejbusowej w Aglomeracji Górnośląskiej wraz z infrastrukturą towarzyszącą”. Robotnicy przystąpią do przebudowy torowiska wzdłuż ul. Gliwickiej w Katowicach. W weekend (5-6.04.2014 r.) ruch tramwajowy na tej trasie zostanie zawieszony, a pasażerów wozić będą autobusy zastępcze. Zmiany dotkną również kierowców.

5-6.04.2014 r. – prace torowe – Katowice ul. Gliwicka

Modernizacja torowiska na ul. Gliwickiej w Katowicach obejmie odcinek od granicy z miastem Chorzów do skrzyżowania z ul. Wiśniową. W pierwszym etapie prowadzone będą prace na połowie zakresu, obejmując fragment od ul. Wiśniowej do skrzyżowania z ul. Badury. Wykonawca – firma ZUE S.A. z Krakowa – rozpocznie prace od toru północnego, a torem południowym, w dwóch kierunkach prowadzony będzie ruch tramwajów. Zanim rozpoczną się prace konieczna jest zabudowa tymczasowych rozjazdów technologicznych. W związku z tym od godz. 6:00 w sobotę 5.04.2014 r. do godz. 22:00 w niedzielę 6.04.2014 r. zawieszony zostanie ruch między zajezdnią w Chorzowie Batorym a katowickim placem Wolności. W tym czasie:

  • tramwaje linii nr 7 kursować będą na trasie: Katowice Zawodzie pętla – pl. Wolności oraz Łagiewniki Targowisko – Chorzów Batory zajezdnia,
  • tramwaje linii nr 13 kursować będą na trasie: Wełnowiec pl. Alfreda – Katowice pl. Wolności,
  • tramwaje linii nr 40 kursować będą na trasie: Katowice Zawodzie pętla – pl. Wolności oraz Chorzów Ratusz – Chorzów Batory zajezdnia,
  • uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza oznaczona jako T-40 kursująca z częstotliwością co 10 minut na trasie: Katowice Rynek/Mickiewicza – Chorzów Batory Piekarska.

Przystanki linii T-40 w kierunku Chorzowa:

Katowice Mickiewicza  – Katowice Plac Wolności (stanowisko autobusowe na ul. Opolskiej) – Katowice Sobieskiego (przystanek tymczasowy na ul. Gliwickiej  za wyjazdem z ul. Sobieskiego na ul. Gliwicką) – Katowice Dąbrówki – Załęże Pośpiecha – Załęże Kościół – Załęże Janasa – Załęże Dwór – Załęże Wiśniowa – Załęże Dom Kultury – Załęże Szkoła – Chorzów BOWiD (stanowisko autobusowe – przejazd od przystanku Załęże Szkoła przez ul. Gałeczki i DTŚ) – Chorzów Batory Dw. PKP –  Chorzów Batory Piekarska (przystanek tymczasowy za wyjazdem spod wiaduktu PKP).

Przystanki linii T-40 w kierunku Katowic:

Chorzów Batory Zajezdnia – Załęże Szkoła – Załęże Dom Kultury – Załęże Wiśniowa – Załęże Dwór – Załęże Janasa – Załęże Kościół – Załęże Pośpiecha – Katowice Sobieskiego (przystanek tymczasowy na ul. Gliwickiej  przed skrzyżowaniem z ul. Sobieskiego) – Katowice Sokolska (przystanek autobusowy) – Katowice Mickiewicza.

Jednocześnie ze zmianami w ruchu tramwajowym, wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu kołowego na ul. Gliwickiej. Od soboty 5.04.2014 r. do odwołania ruch samochodowy na odcinku ul. Gliwickiej od skrzyżowania z ul. Wiśniową do ul. Badury prowadzony będzie jednym pasem w kierunku Chorzowa. Dla samochodów poruszających się w stronę Katowic wyznaczony zostanie objazd Drogową Trasą Średnicową.

Modernizacja torowiska wzdłuż ul. Gliwickiej w Katowicach realizowana jest w ramach Projektu pn.: “Modernizacja infrastruktury tramwajowej i trolejbusowej w Aglomeracji Górnośląskiej wraz z infrastrukturą towarzyszącą” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. W ramach tego zadania Wykonawca dokona też modernizacji przejazdów tramwajowych przez ul. Bracką. Całkowity koszt prac to ok 12,2 mln zł. netto, a umowny termin realizacji zadania to październik 2014 r.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies