Rozśpiewana “szesnastka”

16.04.2014

W dzisiejszym świecie, jednym z kluczy funkcjonowania jest umiejętność pochwalenia się własnymi zdolnościami. Mając to na uwadze, Samorząd Studencki Uniwersytetu Śląskiego co roku organizuje Festiwal Nauki, chwaląc się zdolnościami studentów. Ci, którzy pięknie grają i śpiewają swoją twórczość prezentowali w tramwaju linii nr 16.

W czwartek 10.04.2014 r. miny pasażerów wsiadających do wagonu linii nr 16 były bezcenne. Nie często zdarza się bowiem, by wsiadając do tramwaju natrafić na grupę muzyków, którzy właśnie w wagonie grają koncert, tak przez kilka godzin wyglądała podróż między pl. Alfreda a pętlą w Brynowie. – Witamy Państwa serdecznie i zapraszamy do wspólnego śpiewu. Gramy dziś dla państwa z okazji X Studenckiego Festiwalu Nauki – w ten sposób studenci witali pasażerów, dla których grali i śpiewali studenci kierunków artystycznych Uniwersytetu Śląskiego. Dla pasażerów wystąpili: Magdalena Partyka (wokal i tamburyn), Artur Szmer (gitara), Marcin Pałys (gitara) oraz duet Anna Przystał (wokal) i Michał Kasztura (gitara, wokal). Kto nie miał okazji posłuchać ich muzyki, może nadrobić zaległości zaglądając na profil Ani i Michała na facebooku.

Fragment występu w tramwaju można obejrzeć klikając poniższe zdjęcie.

- No tego jeszcze nie było, ale świetna sprawa – mówiła pani Barbara z Brynowa, która występ młodych muzyków zarejestrowała telefonem komórkowym. – Muszę pokazać sąsiadkom, bo mi nie uwierzą – dodała. Podobnych głosów słychać było więcej, a największą nagrodą dla młodych muzyków były gromki brawa pasażerów, po każdej piosence.

Tramwaje Śląskie chętnie włączyły się w organizację akcji “Muzyczny tramwaj”. – Nie pierwszy raz i zapewne nie ostatni muzyka na żywo zagościła w tramwaju. W ubiegłym roku zorganizowaliśmy Blues Banę czyli Bytomski Tramwaj Bluesowy, który planujemy uruchomić także w tym roku – mówi szef Działu Marketingu i Rozwoju Andrzej Kostek podkreślając, że tramwaj to nie tylko środek transportu.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies