Półmetek prac na al. Korfantego w Katowicach

29.05.2014

Dwa miesiące trwały prace przy modernizacji pierwszego toru na odcinku od Ronda do pętli Słonecznej w Katowicach. Wykonująca roboty firma Skanska zakończyła już prace na torze w kierunku Siemianowic. W najbliższy weekend (31.05.-01.06.2014 r.) ruch tramwajów zostanie zawieszony, by przełożyć rozjazdy technologiczne.

Przełożenie rozjazdów jest konieczne, by móc przystąpić do pracy na torze w kierunku centrum Katowic. Od poniedziałku 02.06.2014 r. tramwaje linii nr 13 i 16 będą kursować po nowym torze, a Wykonawca przystąpi do demontażu starego toru. Z tego powodu, konieczne jest przełożenie istniejących rozjazdów technologicznych, co wymaga wstrzymania ruchu. Od godz. 6:00 w sobotę 31.05.2014 r. do godz. 22:00 w niedzielę 01.06.2014 r.:

  • tramwaje linii nr 13 kursować będą na trasie: Chorzów Batory zajezdnia – Katowice Rondo – Chorzów Stadion Śląski pętla,
  • tramwaje linii nr 16 kursować będą na trasie: Katowice Brynów pętla – Katowice Rondo – Chorzów Stadion Śląski pętla,
  • uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza oznaczona jako T-13 i T-16. Autobusy będą kursować zgodnie z tramwajowymi rozkładami jazdy obsługując przystanki tramwajowe lub autobusowe w bezpośrednim sąsiedztwie tramwajowych. Uwaga! W sobotę 31.05. mogą nastąpić odstępstwa od rozkładu jazdy, ze względu na Maraton Wolności, którego trasa biegnie m.in. z Siemianowic do Katowic aleją Korfantego.

UWAGA!
Dodatkowo, w trakcie prowadzonych prac konieczne będzie czasowe wyłączenie napięcia w sieci trakcyjnej w rejonie katowickiego Ronda. Z tego powodu, w nocy z soboty na niedzielę między godz. 1:00 a 4:00, zawieszone zostanie kursowanie tramwajów między Rynkiem w Katowicach a pętlą przy Stadionie Śląskim. Na ten czas uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza, oznaczona jako T-6, kursując na wyłączonym fragmencie zgodnie z tramwajowym rozkładem jazdy.

Zakończenie całej inwestycji na al. Korfantego planowane jest w listopadzie 2014 roku. Prace pochłoną około 4 mln zł netto. Zadanie jest elementem Projektu pn.: “Modernizacja infrastruktury tramwajowej i trolejbusowej w Aglomeracji Górnośląskiej wraz z infrastrukturą towarzyszącą” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies