Katowice: tramwaje wracają na pl. Miarki; do Brynowa autobusem zastępczym

31.07.2014

Dokładnie miesiąc trwały prace przy podłączeniu nowego torowiska do układu torowego w ciągu ul. Kościuszki. Przez ten czas nie kursowały tramwaje do pl. Miarki. Od soboty (2.08.2014 r.) tramwaje znów będą dojeżdżać do placu. Na 3 miesiące zawieszony zostanie za to ruch tramwajów do Brynowa.

Dobiega końca drugi etap przebudowy ul. Kościuszki w Katowicach. Torowisko od Kinoteatru Rialto do pl. Miarki jest już wybudowane, kończą się prace przy podłączeniu nowego toru do istniejącego układu torowego w rejonie Rialta i pl. Miarki i od soboty 2 sierpnia wznowione zostanie kursowanie tramwajów na tym odcinku. Jednocześnie wykonująca remont firma Balzola przystąpi do prac w ramach trzeciego etapu – od pl. Miarki do skrzyżowania z ulicami Szeligiewicza i Poniatowskiego. To oznacza wstrzymanie ruchu tramwajów między pętlą w Brynowie a pl. Miarki i wprowadzenie autobusowej komunikacji zastępczej. – Przyjęty harmonogram prac zakłada, że roboty torowe na tym odcinku potrwają 3 miesiące. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, od listopada tramwaje powinny kursować już do Brynowa – mówi dyrektor ds. inwestycji Tramwajów Śląskich S.A. Andrzej Bywalec.

Zmiany organizacji ruchu na ul. Kościuszki wprowadzone zostaną od wyjazdów tramwajów w sobotę 2.08.2014 r.:

  • Tramwaje linii nr 6 kursować będą na trasie: Bytom Politechnika Śląska – Katowice pl. Miarki, a wszystkie kursy będą obsługiwane pojazdami niskopodłogowymi.
  • Tramwaje linii nr 16 kursować będą na trasie: Katowice pl. Miarki – Katowice Wełnowiec pl. Alfreda (z wyjątkiem 2 i 3.08.2014, kiedy kursować będą do pętli przy Stadionie Śląskim). W związku z tym zawieszona zostanie czasowa linia nr 46.
  • Zawieszona zostanie linia nr 36 kursująca dotychczas między pętlą w Brynowie a pl. Miarki.
  • Zmianie ulegną rozkłady jazdy linii nr 5, 13, 19, 33 i 35.
  • Uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa T-16 kursująca trasą:
    kierunek Brynów: Katowice Dworzec, J. Słowackiego, Mikołowska, Andrzeja, M. Skłodowskiej-Curie, J. Poniatowskiego, T. Kościuszki, Brynów Kościuszki.
    kierunek Dworzec PKP: Brynów Kościuszki, T. Kościuszki, Ceglana, W. Stwosza, J. Kochanowskiego, pl. K. Miarki, S. Batorego, Andrzeja, Mikołowska, J. Słowackiego, Katowice Dworzec.

Szczegółowy opis przystanków obsługiwanych przez autobusową linię T-16 znaleźć można na stronie internetowej organizatora komunikacji – KZK GOP.

Modernizacja ul. Kościuszki w Katowicach realizowana jest we współpracy z Urzędem Miasta Katowice. Koszt zadania tramwajowego to niespełna 9,8 mln zł. netto. Prace realizowane są w ramach Projektu pn.: “Modernizacja infrastruktury tramwajowej i trolejbusowej w Aglomeracji Górnośląskiej wraz z infrastrukturą towarzyszącą” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies