Dwutorowo do Słonecznej pętli w Katowicach

31.07.2014

Zgodnie z planem przebiega modernizacja torowiska wzdłuż al. Korfantego w Katowicach od Ronda do pętli Słonecznej. Na całym przebudowywanym fragmencie gotowe są już dwa nowe tory. W weekend (2-3.08.2014 r.) likwidowane będą rozjazdy technologiczne, by ruch znów mógł się odbywać dwutorowo.

Kończy się kolejny etap modernizacji linii w kierunku katowickiego Wełnowca i Siemianowic Śląskich. Wybudowane zostały już dwa nowe tory oraz przejazd drogowo-torowy na skrzyżowaniu al. Korfantego z ul. Katowicką i Misjonarzy Oblatów. Kolejnym etapem jest modernizacja łuków torowych na samej pętli oraz budowa platformy przystankowej. W nadchodzący weekend wykonująca zadanie firma Skanska zdemontuje rozjazd technologiczny w rejonie Ronda oraz przełoży rozjazd przed Słoneczną pętlą, co umożliwi kursowanie tramwajów od Ronda do pętli po dwóch nowych torach, a także rozpoczęcie plac na pętli przy dwukierunkowym ruchu po jednym torze.

W związku z tym od godz. 07:00 w sobotę 2.08.2014 r. do godz. 22:00 w niedzielę 3.08.2013 r. nastąpią zmiany w organizacji ruchu:

  • tramwaje linii nr 13 kursować będą na trasie: Chorzów Batory zajezdnia – Katowice Rondo – Chorzów Stadion Śląski pętla,
  • tramwaje linii nr 16 kursować będą na trasie: Katowice pl. Miarki – Katowice Rondo – Chorzów Stadion Śląski pętla,
  • tramwaje linii nr 33 kursować będą na trasie Chorzów Metalowców – Katowice pl. Miarki,
  • uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza oznaczona jako
    T-13 i T-16. Autobusy będą kursować zgodnie z tramwajowymi rozkładami jazdy obsługując przystanki tramwajowe lub autobusowe w bezpośrednim sąsiedztwie tramwajowych.

Szczegółowy opis przystanków obsługiwanych przez autobusowe linie T-13 i T-16 znaleźć można w stosownym komunikacie.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies