Koniec remontu na ul. Wolności w Zabrzu

19.09.2014

Dobiegły końca prace przy modernizacji torowiska wzdłuż ul. Wolności w Zabrzu od skrzyżowania z ul. Myśliwską do granicy z Gliwicami. W sobotę 20 września likwidowany będzie rozjazd technologiczny, co spowoduje drobne zmiany w organizacji ruchu.

Prace obejmowały gruntowną przebudowę odcinka wzdłuż ul. Wolności wraz z peronami przystankowymi, chodnikiem oraz przejazdem przez ul. Myśliwską. Roboty pochłonęły nieco ponad 6,3 mln złotych netto, a były jednym z elementów realizowanego przez Tramwaje Śląskie S.A. Projektu pn. “Modernizacja infrastruktury tramwajowej i trolejbusowej w Aglomeracji Górnośląskiej wraz z infrastrukturą towarzyszącą”. Do wykonania została już tylko jedna rzecz, czyli likwidacja rozjazdu technologicznego, który umożliwiał prowadzenie ruchu po jednym torze w czasie remontu. Rozjazd będzie likwidowany i nowe torowisko zostanie podłączone do sieci w sobotę 20.09.2014 r. W związku tym zmieni się organizacja ruchu tramwajowego:

  • Linia nr 1 obsługiwana będzie taborem dwukierunkowym, kursującym na trasie: Ruda Śląska Chebzie pętla – Zabrze Słowackiego,
  • Linia nr 4 obsługiwana będzie taborem dwukierunkowym, kursującym na trasie: Zabrze Lompy pętla – Zabrze Słowackiego,
  • Uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza, oznaczona jako linia nr T-4, kursując na trasie: Zabrze Słowackiego – Zabrze Kondratowicza – Gliwice Zajezdnia.

Po zakończeniu prac, tramwaje rozpoczną kursowanie po dwóch nowych torach. Tym samym zakończy się drugie zadanie inwestycyjne w Zabrzu, realizowane przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies