Ostatnia prosta remontu w Chorzowie Batorym, przyspieszenie w Załężu

2.10.2014

Modernizacja torowiska tramwajowego w ul. Armii Krajowej w Chorzowie Batorym wychodzi na ostatnią prostą. Wykonawca przystąpi do likwidacji rozjazdów technologicznych i ostatnich prac torowych, co wymusi dwutygodniową przerwę w ruchu tramwajów. Przyspieszają prace wzdłuż ul. Gliwickiej w katowickim Załężu, gdzie powstanie drugi odcinek jednotorowy.

4-5.10.2014 r. – prace torowe – Katowice ul. Gliwicka

Modernizacja torowiska na ul. Gliwickiej w Katowicach wchodzi w drugą fazę. Wykonawca – firma ZUE S.A. z Krakowa – zabuduje dwa nowe rozjazdy technologiczne  – w rejonie Zboru Betania (skrzyżowanie z ul. Kempki) oraz skrzyżowania z ul. Gałeczki, tak, by otworzyć nowy front robót i rozpocząć demontaż starego torowiska, przy prowadzeniu ruchu tramwajów po jednym torze. W związku z tym od godz. 6:00 w sobotę 4.10.2014 r. do godz. 22:00 w niedzielę 5.10.2014 r. zawieszony zostanie ruch między katowickim placem Wolności a chorzowskim Ratuszem oraz przystankiem Świętochłowice Gazownia. W tym czasie:

 • linia nr 7 zostanie zawieszona,
 • tramwaje linii nr 13 kursować będą na trasie: Katowice Zawodzie pętla – Katowice
  pl. Wolności – Siemianowice Śląskie pl. Skargi (w kursach powrotnych oznaczona jako linia nr 43),
 • tramwaje linii nr 20 kursować będą na trasie: Katowice pl. Wolności – Szopienice pętla,

Ponadto: uruchomione zostaną trzy linie autobusowej komunikacji zastępczej:

 • linia nr T-7 kursować będzie na trasie: Chorzów Batory zajezdnia – Świętochłowice Gazownia,
 • linia nr T-20 kursować będzie na trasie: Chorzów Miasto Dworzec PKP – Chorzów Batory zajezdnia – Chorzów Miasto Dworzec PKP,
 • linia nr T-40 kursująca na trasie: Chorzów Batory zajezdnia – Katowice pl. Wolności.

UWAGA! Od soboty 4.10.2014 r. przywrócone zostanie funkcjonowanie linii nr 5 na trasie: Zabrze Lompy pętla – Chorzów Ratusz.

6-19.10.2014 r. – prace torowe – Chorzów ul. Armii Krajowej

Na ul. Armii Krajowej w Chorzowie wykonawca przystąpi do demontażu rozjazdów technologicznych i rozpocznie ostatni etap prac – budowa odcinków torowiska w miejscu tymczasowych rozjazdów, budowa toru na skrzyżowaniu z ul. Szpitalną oraz budowa peronów przystankowych. Do wykonania tych prac konieczne jest zawieszenie ruchu tramwajowego od zajezdni w Chorzowie w kierunku centrum Chorzowa i Świętochłowic na okres dwóch tygodni.  W związku z tym od poniedziałku 6.10.2014 r. do niedzieli 19.10.2014 r. zmieni się organizacja ruchu pasażerskiego. W tym czasie:

 • tramwaje linii nr 7 kursować będą na trasie: Katowice Zawodzie pętla – Chorzów Batory zajezdnia,
 • tramwaje linii nr 20 kursować będą na trasie: Katowice Szopienice pętla – Chorzów Batory zajezdnia,

Ponadto: uruchomione zostaną dwie linie autobusowej komunikacji zastępczej:

 • linia nr T-7 kursować będzie na trasie: Chorzów Batory zajezdnia – Świętochłowice Gazownia,
 • linia nr T-20 kursować będzie na trasie: Chorzów Miasto Dworzec PKP – Chorzów Batory zajezdnia – Chorzów Miasto Dworzec PKP.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies