Koniec prac torowych przy pętli Słonecznej

10.10.2014

Zakończyły się prace przy modernizacji łuku torowego w Katowicach w ciągu al. Korfantego przy pętli Słonecznej. Przez dwa ostatnie tygodnie tramwaje w tym miejscu kursowały po jednym torze. W weekend (10-12.10.2014 r.) ruch tramwajów zostanie zawieszony, by od poniedziałku przywrócić ich kursowanie po dwóch nowych torach.

Wykonująca modernizację odcinka torowiska od katowickiego Ronda do pętli Słonecznej firma Skanska w weekend prowadzić będzie prace przy demontażu rozjazdów technologicznych przed i za pętlą Słoneczną oraz prace sieciowe związane z uruchomieniem od poniedziałku ruchu po dwóch nowych torach. W związku z tym od godz. 18:00 w piątek 10.10.2014 r. do godz. 4:00 w poniedziałek 13.10.2013 r. nastąpią zmiany w organizacji ruchu:

  • linie nr 13, 16 i 33 zostaną zawieszone
  • uruchomiona zostaje linia nr 41 kursująca na trasie Katowice Plac Miarki – Chorzów Stadion Śląski,
  • uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza oznaczona jako
    T-13. Autobusy będą kursować trasą: Katowice al. Korfantego, Rondo, al. Korfantego, ul. Telewizyjna, (Siemianowice Śląskie) ul. Katowicka, Siemianowice Plac Skargi, nawrót na rondzie Siemion, pl. Skargi, ul. Katowicka, (Katowice) ul. Telewizyjna, al. Korfantego, Rondo, al. Roździeńskiego, ul. Uniwersytecka, ul. Moniuszki, Katowice al. Korfantego.

Od godz. 4:00 w poniedziałek 13.10.2014 r. tramwaje wrócą na swoje stałe trasy kursując po dwóch nowych torach. Wykonawcy pozostaną do wykonania prace wykończeniowe, które nie będą już wpływać na ruch tramwajowy.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies