Świętochłowice, Chorzów – zmiany w ruchu

17.10.2014

Tramwaje Śląskie S.A. rozpoczynają realizację kolejnego zadania inwestycyjnego. Tym razem prace modernizacyjne prowadzone będą w Świętochłowicach, a ich początek spowoduje jednodniowe zawieszenie ruchu. To w niedzielę, a od poniedziałku przywrócony zostanie ruch tramwajów na ul. Armii Krajowej w Chorzowie.

19.10.2014 r. prace torowe – Świętochłowice ul. Bytomska

Prace w Świętochłowicach obejmą torowisko wydzielone wzdłuż ul. Bytomskiej od Łagiewnik Targowiska do skrzyżowania z ulicami 3 Maja i Chorzowską, łączenie z przejazdami tramwajowymi na tym skrzyżowaniu. Prace realizowane będą etapami, przy zachowaniu ruchu tramwajowego po jednym torze;  będą postępować od strony Łagiewnik do Piaśnik. W pierwszym etapie utworzony zostanie odcinek jednotorowy od przystanku Osiedle Na Wzgórzu do Łagiewnik Targowiska. Od poniedziałku 20.10.2014 r. tramwaje kursować będą torem bliżej jezdni, a wykonawca – firma Skanska – przystąpi do przebudowy drugiego toru. Aby tak się stało w niedzielę 19.10.2014 r. zabudowany zostanie rozjazd technologiczny, w związku z tym od godz. 06:00 w niedzielę do godz. 04:00 w poniedziałek:

  • Tramwaje linii nr 5 będą kursować na trasie: Zabrze Zaborze pętla – Bytom Łagiewniki Targowisko – Ruda Śląska Chebzie Pętla.
  • Kursowanie linii nr 17 zostanie zawieszone (na odcinku: Bytom Łagiewniki Targowisko – Ruda Śląska Chebzie Pętla zastąpi ją linia nr 5).
  • Uruchomiona zostanie komunikacja zastępcza oznaczona jako T-5 kursująca na trasie: Chorzów Ratusz – Łagiewniki Targowisko.


20.10.2014 r. zakończenie prac torowych – Chorzów ul. Armii Krajowej

Najbliższy weekend to zakończenie prac torowych na ul. Armii Krajowej w Chorzowie. Przez ostatnie 2 tygodnie, przy zawieszonym ruchu tramwajów, wykonawca zlikwidował rozjazdy technologiczne i przebudował ostatnie fragmenty torowiska. Ten etap prac w weekend się zakończy i od poniedziałku 20.10.2014 r. wznowiony zostanie ruch tramwajowy po dwóch nowych torach. Oddanie torowiska do ruchu nie oznacza jeszcze zakończenia inwestycji na ul. Armii Krajowej. Nadal trwać będą prace przy przebudowie jezdni, chodników, budowie peronów przystankowych itp., które nie będą już zakłócać ruchu tramwajowego. Od poniedziałku nastąpią zmiany w organizacji ruchu tramwajów:

  • Tramwaje linii nr 5 kursować będą w relacji: Zabrze Zaborze pętla – Chorzów Batory zajezdnia.
  • Tramwaje linii nr 7 nadal kursować będą w relacji: Katowice Zawodzie pętla – Chorzów Batory zajezdnia.
  • Tramwaje linii nr 17 kursować będą na trasie: Świętochłowice Lipiny mijanka – Bytom Łagiewniki Targowisko.
  • Zawieszona zostanie linia nr 9a. Zastąpi ją linia nr 49 obsługująca trasę: Ruda Śląska Chebzie pętla – Chorzów Ratusz przez Szombierki, Łagiewniki, Piaśniki, centrum Świętochłowic.
  • Wznowione zostanie kursowanie linii nr 35 na trasie: Katowice Zawodzie pętla  – Katowice plac Wolności.


 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies