UWAGA! Tramwaj do Brynowa dzień później

11.11.2014

Zerwanie nowej sieci trakcyjnej i uszkodzenie dwóch słupów przez dźwig spowoduje opóźnienie w przywróceniu ruchu tramwajowego do pętli w Katowicach Brynowie. Uszkodzenia były na tyle poważne, że awarii nie uda się usunąć do środowego poranka. W środę kursować będzie komunikacja zastępcza wg dotychczasowych zasad.

Ruch tramwajów miał zostać przywrócony od środowego poranka. Niestety, z przyczyn niezależnych, nie będzie to możliwe. – Mieliśmy pecha. Na wysokości Parku Kościuszki dźwig dość mocno uszkodził świeżo rozciągniętą sieć – zerwał odciągi i uszkodził dwa słupy, ale co najgorsze, poza naprawą tych uszkodzeń, konieczna jest ponowna regulacja sieci na całym odcinku. Niestety nie uda się tego zrobić we wtorek - wyjaśnia rzecznik Tramwajów Śląskich S.A. Andrzej Zowada. Prace będą trwały także w środę, co wyklucza prowadzenie ruchu tramwajowego.

W związku z tym, spółka Tramwaje Śląskie planuje wznowienie ruchu tramwajowego do pętli w Brynowie od czwartku 13 listopada.

W środę funkcjonować będzie autobusowa komunikacja zastępcza, zgodnie z dotychczas obowiązującą organizacją ruchu linii zastępczej nr T-16.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies