Tramwajowa kwesta Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Śląsku i w Zagłębiu

9.01.2015

Ponad 120 tysięcy wolontariuszy weźmie udział w tegorocznym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej, która zagra już po raz 23. Kilku z nich podróżować będzie tramwajem specjalnym, który w niedzielę pojawi się na torach Zagłębia i Śląska. Każdy, kto wrzuci datek do skrzynki, będzie mógł pojechać tym tramwajem bez biletu.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra „Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów”. – Postanowiliśmy ponownie zainteresować się oddziałami pediatrycznymi oraz onkologicznymi, aby podtrzymać wysokie standardy opieki medycznej, które udało się, m.in. dzięki wcześniejszym zakupom WOŚP, wypracować. Nie zapominamy oczywiście o seniorach. Już po raz trzeci pochylamy się nad geriatrią, aby także i ludzie starsi mogli dochodzić do zdrowia w godnych warunkach – mówi Jerzy Owsiak Prezes Zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Każdy, kto w niedzielę 11.01.2015 r. zechce wesprzeć WOŚP, będzie mógł to zrobić w tramwaju specjalnym. Jako, że to 23 finał, tramwaj specjalny oznaczony będzie numerem S23. Będą nim podróżować członkowie Klubu Miłośników Transportu Miejskiego w Chorzowie oraz wolontariusze WOŚP. - Każdy, kto wrzuci datek do puszki wolontariusza, będzie mógł tym specjalnym wagonem podróżować bezpłatnie – zapewnia rzecznik Tramwajów Śląskich S.A. Andrzej Zowada. Wagon wyruszy w trasę o godzinie 13:02 z zajezdni w Będzinie, przejedzie przez Sosnowiec i Katowice, by o 18:16 zatrzymać się na niemal kwadrans przy Ratuszu w Chorzowie. Następnie ruszy w drogę powrotną do Będzina, dokąd dotrze o 20:47. Szczegółowy rozkład jazdy tramwaju WOŚP znajduje się TUTAJ.

Wolontariusze WOŚP mile widziani są także w innych – liniowych wagonach Tramwajów Śląskich S.A. Każdego roku w tramwajach trwa kwesta i w tym roku zapewne będzie podobnie. Poniżej przedstawiamy plakat śląskiego finału WOŚP.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies