Budują rondo w Sosnowcu – zmiany dla tramwajów

22.01.2015

W Sosnowcu na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego, Kierocińskiej i Grabowej rozpoczęła się budowa ronda. Choć nie jest to inwestycja tramwajowa, to nową jakość zyska także torowisko i platformy przystankowe. Najpierw jednak konieczne jest wprowadzenie ruchu wahadłowego i przesunięcie przystanków.

Budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego, Kierocińskiej i Grabowej jest inwestycją miejską, która ma poprawić płynność ruchu i bezpieczeństwo na tym newralgicznym skrzyżowaniu. Zyskają jednak również pasażerowie tramwajów. Przebudowany zostanie 400-metrowy odcinek dwutorowej linii wraz z platformami przystankowymi w obu kierunkach. Wiąże się to z czasowymi zmianami w organizacji ruchu tramwajowego. W najbliższy weekend Wykonawca zabuduje rozjazdy technologiczne, umożliwiające prowadzenie ruchu mijankowego. Z tego powodu od godz. 07:00 w sobotę 24.01.2015 r. do godz. 22:00 w niedzielę 25.01.2015 r:

  • tramwaje linii nr 21 w kursach do Milowic po przyjeździe do przystanku Sosnowiec Dworzec PKP skierują się do ronda Gierka i dalej ul. Małachowskiego do ul. 3 Maja włączając się w planowe kursy w kierunku powrotnym (wg specjalnego rozkładu jazdy); linia nie obsłuży przystanku Sosnowiec Dworzec PKP kierunek: Huta Katowice,
  • tramwaje linii nr 26 w kursach do Milowic po przyjeździe do przystanku Sosnowiec Aleja Zwycięstwa skierują się do Pętli Będzińskiej, skąd włączą się w planowe kursy w kierunku powrotnym,
  • uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza kursująca na trasie: Sosnowiec Dworzec PKP (przystanek autobusowy) – Milowice Hala Sportowa z częstotliwością co 10-15 minut, a w nocy zgodnie z tramwajowym rozkładem jazdy.

Od poniedziałku 25.01.2015 r. ruch tramwajów pomiędzy rozjazdami technologicznymi zlokalizowanymi na przystanku Sosnowiec Wysoka i około 150 m za przystankiem Sosnowiec Aleja Mireckiego (kierunek: Milowice) będzie się odbywać jednym torem (prawym w kierunku Milowic). Jednocześnie przystanek Sosnowiec Wysoka (dla obydwu kierunków jazdy) zostanie przesunięty o około 75 m w kierunku Milowic – poza odcinek jednotorowy.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies