Zabytkowy tramwaj na Intel Extreme Masters

12.03.2015

Po raz kolejny Tramwaje Śląskie włączają się w duże wydarzenie organizowane w Katowicach. W hali Spodek od czwartku do niedzieli (12-15.03.2015 r.) trwać będą zawody Mistrzostw Świata w grach komputerowych. Kibiców do Spodka zawiezie zabytkowy tramwaj.

- Ten rodzaj transportu sprawdził się świetnie podczas ubiegłorocznego siatkarskiego mundialu, kiedy nasza “eNka” przez trzy tygodnie woziła kibiców do i ze Spodka. Dlatego tym razem, przy okazji Intel Extreme Masters także nasz zabytkowy tramwaj wyjechał na tory - mówi rzecznik Tramwajów Śląskich S.A. Andrzej Zowada. Katowicki turniej jest ostatnim z serii pięciu zawodów mistrzowskich. Wcześniejsze odbyły się one w Toronto, San Jose, Kolonii oraz Taipej. Do Katowic zjechały największe gwiazdy e-sportu – najlepsi specjaliści gier komputerowych. Ich rywalizację w Spodku można śledzić na żywo, a wstęp jest bezpłatny.

Zanim przeniesiemy się do świata wirtualnego, każdy chętny może “cofnąć się w czasie” dzięki zabytkowemu tramwajowi, który z okazji Intel Extreme Masters uruchomił KZK GOP i Tramwaje Śląskie. – “eNka” z reklamą mistrzostw od czwartku kursuje na trasie między placem Wolności a pętlą Słoneczną. W czwartek i piątek można z niej korzystać w godzinach 9 – 23, a w sobotę i niedzielę jeszcze godzinę dłużej. W ten sposób każdy chętny będzie mógł dojechać do Spodka w wyjątkowym tramwaju – dodaje Andrzej Zowada.

Zabytkowy tramwaj kursuje jako linia nr 2 i obowiązują w nim bilety KZK GOP. Rozkład jazdy znaleźć można na stronie internetowej: rozklady.kzkgop.pl.


 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies