Prace przy “Ślimaku” w Sosnowcu na finiszu

13.03.2015

Nadchodzący weekend (14-15.03.2015 r.) przyniesie przerwę w ruchu tramwajów w centrum Sosnowca. Wiąże się to z likwidacją rozjazdów technologicznych przy tzw. “Ślimaku”. Prace modernizacyjne w tym miejscu wychodzą na ostatnią prostą.

 

14 – 15.03.2015 r. – prace torowe na ul. 3 Maja

Prace przy modernizacji torowiska i platform przystankowych w rejonie Centralnego Węzła Komunikacyjnego w Sosnowcu powoli dobiegają końca. Przy okazji tych prac wyremontowana została także dylatacja przejścia podziemnego, co spowodowało wydłużenie realizacji zadania. Teraz jednak główne pracą są na ukończeniu i Wykonawca przystąpi do likwidacji rozjadu technologicznego, by od poniedziałku 16.03.2015 r. wznowić kursowanie tramwajów po dwóch torach. – Torowiska są już gotowe, poza miejscem, gdzie zabudowany jest tymczasowy rozjazd. W weekend będzie on likwidowany, oraz przebudowany zostanie fragment jednego toru. Drugi tor uzupełniony będzie w przyszły weekend – wyjaśnia rzecznik Tramwajów Śląskich S.A. Andrzej Zowada. W związku z pracami od godz. 05:12 w sobotę 14.03.2015 r. do godz. 0:00 w nocy niedzieli na poniedziałek 15/16.03.2015 r. zmieni się organizacja ruchu tramwajowego:

  • Linia nr 15 zostanie zawieszona
  • tramwaje linii nr 21 jadące w kierunku Milowic skierują się do Zagórza pętli, skąd włączą się w kursy powrotne; od strony Milowic linia zostanie zawieszona,
  • tramwaje linii nr 27 będą kursować na trasie: Kazimierz Górniczy pętla – Sosnowiec Ostrogórska wykonując wszystkie planowe kursy linii 27 na tej trasie; od strony Będzina linia zostanie zawieszona,
  • uruchomiane zostaną dwie linie autobusowej komunikacji zastępczej: na trasie Sosnowiec Kąpielisko – Sosnowiec Rondo Ludwik (T-27) oraz na trasie Sosnowiec Kąpielisko – Milowice pętla (T-21).

Od poniedziałku 16.03.2015 r. ruch tramwajów w rejonie “Ślimaka” będzie się odbywać dwutorowo, ale przystanek Sosnowiec Estakada w dalszym ciągu nie będzie obsługiwany ze względu na konieczne do wykonania prace wykończeniowe.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies