Katowice: ulicą Gliwicką po nowym torze

25.03.2015

Jak będzie się jeździło tramwajem po zakończeniu remontu torowiska wzdłuż ul. Gliwickiej w Katowicach? W dużej mierze będzie się można o tym przekonać już od poniedziałku 30 marca. Dzięki prowadzonym w weekend pracom przy likwidacji i przełożeniu rozjazdów technologicznych, ruch tramwajów będzie się odbywać po nowym torze. Skróci się też odcinek jednotorowy.

28 – 29.03.2015 r. – prace torowe na ul. Gliwickiej w Katowicach

Pierwszy odcinek z całego modernizowanego fragmentu torowiska wzdłuż ul. Gliwickiej jest już gotowy na tyle, by można było wznowić ruch po dwóch nowych torach. Dotyczy to odcinka od przystanku Załęże Wiśniowa do mijanki przy Zborze Betania. Na drugim odcinku od mijanki do skrzyżowania z ul. Gałeczki gotowy jest pierwszy tor i wykonawca może przystąpić do prac na torze południowym. – To wyraźny znak, że zbliżamy się do finału prac na ul. Gliwickiej – mówi rzecznik Tramwajów Śląskich S.A. Andrzej Zowada. W weekend, przy zwieszonym ruchu tramwajów, prowadzone będą prace przy demontażu oraz przełożeniu rozjazdów technologicznych. W związku z tym od godz. 23:50 w nocy z piątku na sobotę 27/28.03.2015 r. do godz. 23:00 w niedzielę 29.03.2015 r. zmieni się organizacja ruchu tramwajowego:

  • Tramwaje linii nr 7 będą kursować na trasie: Bytom pl. Sikorskiego – Chorzów Batory zajezdnia oraz Katowice pl. Wolności – Katowice Zawodzie pętla,
  • Tramwaje linii nr 13 będą kursować na trasie: Siemianowice Śląskie pl. Skargi – Katowice pl. Wolności,
  • Tramwaje linii nr 20 będą kursować na trasie: Chorzów Batory zajezdnia – Chorzów Ratusz oraz Katowice Zawodzie zajezdnia – Katowice pl. Wolności,
  • Uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza T-20, kursująca na trasie: Chorzów Batory zajezdnia – Katowice pl. Wolności zgodnie z tramwajowymi rozkładami jazdy linii nr 7, 13 i 20.

Uwaga!
Następujące przystanki nie zostaną obsłużone przez autobusy komunikacji zastępczej:
Katowice Pl. Wolności (tramwajowy) i Katowice Dworzec PKP (tramwajowy) dla obu kierunków jazdy.

Od poniedziałku 30.03.2015 r. na odcinku od przystanku Wiśniowa do rozjazdu technologicznego w rejonie Zboru Betania ruch tramwajów będzie się odbywał dwutorowo. Na odcinku od rozjazdu technologicznego w rejonie Zboru Betania do rozjazdu technologicznego przy ul. Gałeczki ruch tramwajów będzie prowadzony w dalszym ciągu jednotorowo po nowym torze.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies