Początek prac na ul. Wolności w Chorzowie, zmiany w Bytomiu

8.05.2015

W poniedziałek 11.05.2015 r. rozpocznie się modernizacja torowiska na ul. Wolności w Chorzowie. Tego samego dnia na ul. Katowickiej w Bytomiu remont wejdzie w drugą fazę. Obie inwestycje spowodują zmiany w organizacji ruchu tramwajowego.


od 11.05.2015 r. prace torowe – Chorzów ul. Wolności

To już ostatnie zadanie z etapu I realizowanego przez Tramwaje Śląskie S.A. Projektu pn. “Modernizacja infrastruktury tramwajowej i trolejbusowej w Aglomeracji Górnośląskiej wraz z infrastrukturą towarzyszącą”. Od poniedziałku 11 maja rozpoczną się prace, które obejmą gruntowną przebudowę torowiska w ul. Wolności w Chorzowie od granicy z miastem Świętochłowice do skrzyżowania z ul. Chrobrego. Jednocześnie z inwestycją tramwajową, realizowane będą prace miejskie związane z wymianą kanalizacji i odwodnienia ulicy a także przebudową ciągów pieszych, jezdni i budową miejsc parkingowych. Prace prowadzone będą etapami. – Zaczynamy od strony Świętochłowic, gdzie na fragmencie do ul. Bałtyckiej nie mamy kolizji z kanalizacją, więc prace powinny postępować dość szybko – mówi rzecznik Tramwajów Śląskich S.A. Andrzej Zowada i dodaje: – Dzięki etapowaniu na razie utrzymamy ruch na skrzyżowaniu z ul. Hajducką, a co za tym idzie, linia nr 20 będzie kursować bez zmian.

Modernizowany fragment ul. Wolności ma 1,5 km długości, a długość torowisk to prawie 2 km. Na fragmencie od ul. Bałtyckiej do ul. Chrobrego prace tramwajowe będą postępować po robotach kanalizacyjnych, podobnie jak miało to miejsce w trakcie remontu ul. Armii Krajowej.

W związku rozpoczęciem prac od poniedziałku 11.05.2015 r. zmieni się organizacja ruchu tramwajów linii nr 5 i 9. Obie linie, po obsłużeniu przystanku Świętochłowice Gazownia skierują się ul. Armii Krajowej do zajezdni w Chorzowie Batorym. Na trasie Świętochłowice Mijanka – Chorzów Ratusz uruchomiona zostanie przez KZK GOP autobusowa komunikacja zastępcza oznaczona numerem T-9.


od 11.05.2015 r. prace torowe – Bytom ul. Katowicka

Zgodnie z planem, prace modernizacyjne na torowisku w ul. Katowickiej w Bytomiu wchodzą w kolejny etap. Wybudowany jest już rozjazd torowy między ul. Katowicką
a Jagiellońską i wykonawca może przystąpić do prac na fragmencie do pl. Sikorskiego. W tym etapie przewidziana jest przebudowa lewoskrętu z pl. Sikorskiego w ul. Katowicką w kierunku Urzędu Miasta, która uniemożliwi zawracanie tramwajów na trójkącie przy pl. Sikorskiego. – Aby zapewnić komunikację na trasie między Bytomiem a Chorzowem i Katowicami, wykorzystamy dwukierunkowe tramwaje, które dojadą do pl. Sikorskiego i bez zawracania ruszą w stronę przeciwną – mówi rzecznik Spółki.  W związku z tym od poniedziałku 11.05.2015 r. zmieni się organizacja ruchu tramwajów między Katowicami, Chorzowem i Bytomiem:

  • Tramwaje linii nr 6 będą kursować na trasie: Katowice Brynów pętla – Bytom Łagiewniki zajezdnia,
  • Tramwaje linii nr 19 będą kursować na dotychczasowej trasie: Katowice pl. Miarki – Bytom pl. Sikorskiego, jednak linia obsługiwana będzie w całości taborem dwukierunkowym,
  • Uruchomiona zostanie linia nr 49 kursująca tylko w soboty i niedziele na trasie: Bytom pl. Sikorskiego – Bytom Łagiewniki zajezdnia. Linia będzie obsługiwana w całości taborem dwukierunkowym.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies