Bracka gotowa, kolejne remonty w Sosnowcu

27.05.2015

Dobiega końca modernizacja przejazdu tramwajowego przez ul. Bracka oraz remont torowiska na ul. Gliwickiej w Katowicach. Od 1 czerwca na tym szlaku znów pojawią się tramwaje, a do normy wrócił już ruch samochodowy. W tym samym czasie rozpocznie się kolejny etap remontu w Sosnowcu – tym razem na skrzyżowaniu ul. 3 Maja i Piłsudskiego oraz na ul. Sienkiewicza.

Bracka i Gliwicka gotowe na powrót tramwajów

Modernizacja przejazdu tramwajowego na ul. Brackiej rozpoczęła się 1 maja i zgodnie z planem miała trwać miesiąc. Prace przebiegały zgodnie z założeniami i przejazd torowy jest już niemal gotowy. W trakcie zawieszenia ruchu tramwajów zmodernizowane zostało również torowisko na łukach przy przystanku Katowice Załęże Dwór oraz wybudowane zostały brakujące fragmenty torowiska na ul. Gliwickiej – w miejscu tymczasowej mijanki i na połączeniu z ul. Armii Krajowej. Do wykonania zostały już tylko prace wykończeniowe, w tym ostateczne podbicie nowego torowiska, by od poniedziałku 1 czerwca wznowiony został ruch tramwajów. Od tego dnia:

  • tramwaje linii nr 7 będą kursować na trasie: Katowice Zawodzie pętla – Bytom Jagiellońska,
  • tramwaje linii nr 20 będą kursować na trasie: Katowice Szopienice pętla – Chorzów Ratusz,
  • tramwaje linii nr 43 będą kursować na trasie: Katowice Koszutka Słoneczna pętla – Chorzów Batory zajezdnia,
  • zmieni się rozkład jazdy linii nr 13, 16, 23 i 33,
  • zawieszone zostaną tymczasowe linie nr 34, 35, 37 oraz autobusowa zastępcza linia nr T-20.

W środę 27 maja w godzinach wieczornych przywrócona została stała organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic: Bracka, Bocheńskiego, Gliwicka, DTŚ.


Kolejne remonty w centrum Sosnowca

Poniedziałek 1 czerwca przyniesie kolejne zmiany w organizacji ruchu tramwajów w Sosnowcu. Tego dnia rozpocznie się realizacja dwóch zadań z Projektu pn. “Modernizacja infrastruktury tramwajowej i trolejbusowej w Aglomeracji Górnośląskiej wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Etap II” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko – modernizacja torowiska w ul. Sienkiewicza i Piłsudskiego od ronda im. Gierka do skrzyżowania z ul. 3 Maja oraz przebudowa samego skrzyżowania. W związku z tym od poniedziałku 1 czerwca:

  • tramwaje linii nr 24 będą kursować na trasie: Sosnowiec Konstantynów Okrzei – Sosnowiec Ostrogórska,
  • linia nr 26 pozostanie zawieszona, a jej zadania na odcinku od Mysłowic do Sosnowca Dańdówki przejmie linia nr 27,
  • tramwaje linii nr 27 będą kursować na trasie: Sosnowiec Kazimierz Górniczy pętla – Mysłowice Dworzec PKP,
  • uruchomiona zostanie linia autobusowej komunikacji zastępczej T-27, kursująca na trasie: Sosnowiec Dańdówka Skrzyżowanie – Sosnowiec Urząd Miasta z przejazdem ulicami: Andersa, 1 Maja, Sienkiewicza, Piłsudskiego, 3 Maja, Mościckiego,
  • autobusowa linia zastępcza nr T-26 zostanie zawieszona.

Uwaga kierowcy! W związku z rozpoczęciem prac na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego i 3 Maja, zmieni się organizacja ruchu samochodowego, poprzez zawężenie ruchu do jednego pasa.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies