Tramwajowy Dzień Dziecka w Bytomiu i Katowicach

29.05.2015

W Tramwajach Śląskich obchody Dnia Dziecka zaczęły się już 28 maja, kiedy na pokładzie zabytkowego tramwaju typu N gościły dzieci z Przedszkola nr 27 w Katowicach. Tradycyjnie jednak 1 czerwca, w Katowicach i Bytomiu na tory wyjadą “cukierkowe tramwaje”, w których na wszystkich najmłodszych czekać będą słodkości.


Już w czwartek 28 maja 2015 r. odbyła się pierwsza z imprez z okazji przypadającego 1 czerwca Dnia Dziecka. Zabytkowy tramwaj typu N zabrał na wycieczkę do Parku Śląskiego grupę przedszkolaków z Przedszkola nr 27 im. Plastusia i Tosi w Katowicach. W Parku Śląskim, poza grami i zabawami, odbyła się także lekcja komunikacyjna, prowadzona przez pracowników Tramwajów Śląskich S.A. Przedszkolaki dowiedziały się, m.in. jak bezpiecznie podróżować tramwajem, co oznaczają grafiki umieszczone w tramwaju i poznały historię zabytkowego wagonu. Na pamiątkę dzieci otrzymały firmowe gadżety oraz cukierki “krówki”.

Kolejne atrakcje z okazji Dnia Dziecka Tramwaje Śląskie zaplanowały już na poniedziałek 1 czerwca. W dwóch miastach – Katowicach i Bytomiu – na tory wyjadą “cukierkowe tramwaje”. W Bytomiu miejskie imprezy na Rynku odbędą się w niedzielę, a w poniedziałek wszystkie dzieci zapraszamy na słodki poczęstunek do naszego liniowego zabytku – tramwaju typu N, kursującego na linii nr 38, wzdłuż ulicy Piekarskiej.

W Katowicach Urząd Miasta przygotował piknik dla dzieci na Rynku w godzinach od 12:00 do 18:00. Wśród szykowanych atrakcji są m.in. występy artystyczne, warsztaty, kącik gier planszowych i ogromne dmuchańce. Uzupełnieniem ciekawej oferty katowickiego Magistratu będzie specjalny “cukierkowy tramwaj”. Jedyny w swoim rodzaju wagon typu 13N będzie kursował między placem Wolności a pętlą Słoneczną, zatrzymując się tylko na przystanku przy katowickim Rynku, gdzie dzieci wraz z opiekunami będą mogły wsiąść i wysiąść. Sam przejazd wagonem z 1967 roku będzie niewątpliwą frajdą, a do tego każdy z najmłodszych pasażerów może liczyć odrobinę słodyczy. “Cukierkowy tramwaj” w Katowicach będzie kursować w godzinach od 12:00 do 17:00.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies