Prace sieciowe na ul. 1 Maja w Katowicach wstrzymają ruch tramwajów

3.06.2015

Powoli zbliżają się do końca prace modernizacyjne sieci trakcyjnej w Katowicach wzdłuż ul. 1 Maja na odcinku od ul. Staszica do pętli Zawodzie. W nadchodzący weekend (6-7.06.2015 r.) wykonawca będzie przewieszał sieć na nowe słupy, a to oznacza spore zmiany w organizacji ruchu tramwajowego.

Prace sieciowe na ul. 1 Maja w Katowicach są elementem etapu II Projektu pn. “Modernizacja infrastruktury tramwajowej i trolejbusowej w Aglomeracji Górnośląskiej wraz z infrastrukturą towarzyszącą” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Prace, które rozpoczęły się na przełomie stycznia i lutego br. prowadzi krakowska firma ZUE S.A. – Najwięcej komplikacji w trakcie prac związanych było z wyborem lokalizacji nowych słupów trakcyjnych. Teren ten jest mocno uzbrojony w sieci podziemne, ale ostatecznie wszystkie słupy zostały posadowione i teraz przyszła pora na rozwieszenie trakcji – wyjaśnia rzecznik Tramwajów Śląskich S.A. Andrzej Zowada. Przewieszenie sieci trakcyjnej wymaga wyłączenia napięcia i realizowane będzie w nadchodzący weekend. – Termin jest nieprzypadkowy. Długi czerwcowy weekend spowoduje zapewne, że mniej pasażerów będzie korzystać z tramwajów, więc zmiany dotkną mniejszej grupy mieszkańców - dodaje Zowada. Prace sieciowe realizowane będą od godz. 22:00 w piątek 05.06.2015 r. do godz. 22:00 w niedzielę 7.06.2015 r. i w tym czasie:

  • tramwaje linii nr 7 będą kursować na trasie: Bytom Jagiellońska – Chorzów Stadion Śląski pętla,
  • tramwaje linii nr 14 będą kursować na tarasie: Katowice Zawodzie Zajezdnia – Mysłowice Dworzec PKP oraz Katowice Brynów pętla – Katowice Słoneczna pętla,
  • tramwaje linii nr 15 będą kursować na tarasie: Sosnowiec Zagórze pętla – Katowice Zawodzie zajezdnia,
  • tramwaje linii nr 20 będą kursowa na tarasie: Katowice Zawodzie zajezdnia – Katowice Szopienice pętla oraz Chorzów Ratusz – Katowice Słoneczna pętla.
  • tramwaje linii nr 23 będą kursować na trasie: Chorzów Stadion Śląski pętla – Katowice pl. Wolności – Chorzów Batory zajezdnia,
  • Uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza oznaczona jako T-20, kursująca z częstotliwością co 10 minut na trasie: Katowice pl. Wolności – Katowice Zawodzie zajezdnia.

W trakcie przerwy w ruchu, na wyłączonym odcinku prowadzone będą również prace przy szlifowaniu szyn.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies