Bandyci atakują tramwaje

8.06.2015

To już istna plaga chuligańskich ataków na tramwaje w miastach naszej Aglomeracji. W ostatnim czasie bandyci najczęściej obrzucają wagony kamieniami. Podobnie było w minioną sobotę, kiedy w wyniku takiego ataku poważnie ranny został jeden z pasażerów.


Do zdarzenia doszło krótko po północy w nocy z piątku na sobotę (5/6.06.2015 r.). W rejonie przystanku Porąbka Dworzec PKP, tramwaj linii nr 27 jadący w kierunku Kazimierza Górniczego został obrzucony kamieniami. W efekcie tego ataku m.in. wybita została duża szyba przy czwartych drzwiach pierwszego wagonu, a kawałki rozbitego szkła uszkodziły oko jadącego tramwajem mężczyzny. Zdaniem lekarza pogotowia, które zabrało poszkodowanego do szpitala, oko zostało wybite. Niewykluczone, że mężczyzna został trafiony także bezpośrednio kamieniem rzuconym w kierunku tramwaju.

- Ataki na tramwaje oraz na pasażerów i motorniczych zdarzają się coraz częściej. Musimy mówić o tym głośno, bo policja najczęściej jest bezsilna – sprawcy uciekają a świadków nie ma, bo “nikt nic nie widzi, nikt nic nie wie” – mówi rzecznik Tramwajów Śląskich S.A. Andrzej Zowada. Od początku roku do wczoraj Tramwaje Śląskie S.A. odnotowały 30 różnego rodzaju dewastacji wagonów, z czego największą liczbę stanowią uszkodzenia szyb w wyniku obrzucenia tramwajów kamieniami. Wartość strat materialnych tych zniszczeń to ponad 27 tysięcy złotych. Ostatnie trzy miesiące przyniosły też 7 pobić – pięciokrotnie poszkodowani byli pasażerowie, raz kontroler biletów i raz motorniczy.  Do zdarzeń tych dochodziło o różnych porach dnia i nocy, także w sytuacjach, gdy wagon był pełen pasażerów. Skutkiem większości pobić były urazy głowy osób poszkodowanych. Tylko jednego ze sprawców udało się ująć na miejscu, pozostałe sprawy prowadzi policja.

Dlatego Zarząd Tramwajów Śląskich S.A. apeluje: – Do mieszkańców, pasażerów, przechodniów, kierowców – o reakcję. Nie zostawiajcie osoby atakowanej samej sobie, bez względu na to czy to motorniczy czy pasażer. Dzwońcie na policję najszybciej jak się da, gdy widzicie, że dzieje się coś złego. Starajcie się zapamiętać jak najwięcej szczegółów, by pomóc policji ująć sprawców. Inaczej bandyci pozostaną bezkarni… 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies