3,5 km nowych torowisk w Zabrzu

10.07.2015

Od 18 lipca br. rozpoczną się prace modernizacyjne torowisk tramwajowych w Zabrzu. Inwestycję wzdłuż ulic Lutra, Brysza, Wolności i Bytomskiej na zlecenie Tramwajów Śląskich S.A. zrealizuje firma SKANSKA SA. Wartość zadania wyniesie ok. 25 mln zł brutto.

Modernizacja torowisk tramwajowych na terenie Zabrza jest częścią Projektu pn. „Modernizacja infrastruktury tramwajowej i trolejbusowej w Aglomeracji Górnośląskiej wraz z infrastrukturą towarzyszącą - etap II” realizowanego przez Tramwaje Śląskie S.A. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.Całkowity przewidywany koszt przedsięwzięcia wynosi ponad 800 mln zł brutto. Swoim zasięgiem prace modernizacyjne obejmują torowiska w głównych miastach Aglomeracji Górnośląskiej

W ramach Projektu, w Zabrzu, zrealizowane zostaną następujące zadania:

  1. Modernizacja torowiska tramwajowego w Zabrzu w ul. Bytomskiej na odcinku od ul. Bolesława Chrobrego do ul. Młyńskiej (48).
  2. Modernizacja torowiska tramwajowego w Zabrzu wzdłuż ulic: Marcina Lutra, Plac Krakowski, Wiktora Brysza i Wolności (52).

Termin realizacji prac: do 30.09.2015 r.

Prace remontowe obejmą m.in. modernizację blisko 3,5 km torowisk. Zostanie zastosowana nowoczesna technologia tzw. „szyny pływającej”, która pozwoli zmniejszyć hałas przejeżdżających tramwajów. Poza tym prace obejmą także nawierzchnię przy torowisku oraz roboty kanalizacyjne i przebudowę gazociągu.

Dzięki realizowanemu przez Tramwaje Śląskie S.A. projektowi modernizacji torowisk w Aglomeracji zwiększy się komfort podróży i bezpieczeństwo pasażerów korzystających z komunikacji tramwajowej, która stanie się sprawniejsza i bardziej niezawodna.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies