Zapraszamy na bieg “15tka z Sosnowca do Katowic”

19.09.2015

W niedzielę 20 września odbędzie się pierwszy w historii bieg “15tka z Sosnowca do Katowic”. 15-kilometrowa trasa biegu w dużej mierze pokryje się z trasą tramwajowej linii nr 15. Już dziś zapraszamy biegaczy do udziału w tym wydarzeniu.

Bieg odbędzie się w ramach obchodów Tygodnia Zrównoważonego Transportu, dzień po Dniu Otwartym Warsztatów Tramwajowych w Chorzowie. Dystans i trasa biegu są nieprzypadkowe. – Kończymy gruntowną modernizację trasy linii nr 15, która łączy stolicę Górnego Śląska ze stolicą Zagłębia. Linia obsługiwana jest nowymi tramwajami, co czyni z niej nowoczesną, bezpieczną, wygodną i dość szybką. Biegacze będą mogli z bliska przekonać się o efektach naszej inwestycji - mówi rzecznik Tramwajów Śląskich S.A. Andrzej Zowada.

Biuro zawodów zlokalizowane zostanie w Katowicach, w Strefie Kultury, skąd nowymi tramwajami biegacze zostaną przewiezieni na start – do Parku Sieleckiego w Sosnowcu. Stamtąd wzdłuż trasy linii nr 15 poprowadzona będzie trasa, której meta ustawiona zostanie w katowickiej Strefie Kultury – między siedzibą NOSPR a Muzeum Śląskim.

Szczegółowe informacje o biegu sukcesywnie publikowane są na facebookowym profilu biegu: www.facebook.com/15tka. Zapisy już trwają!

Organizator: M Event
Partnerzy: Tramwaje Śląskie S.A., KZK GOP, Miasto Katowice, Miasto Sosnowiec

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies