Finisz prac w Sosnowcu – zmiany w organizacji ruchu tramwajów i samochodów

12.08.2015

Nawiązując do nomenklatury wyścigowej – modernizacja torowisk w Sosnowcu wychodzi na końcową prostą. Ostatnie dwa tygodnie sierpnia upłyną pod znakiem wstrzymania ruchu tramwajów w centrum miasta i zmian w organizacji ruchu kołowego.


Do wykonania pozostało jeszcze kilka prac: przebudowa drugiego toru na połączeniu ul. Piłsudskiego z ul. 3 Maja, likwidacja rozjazdów tymczasowych i budowa nowych torowisk w ich miejscach, ułożenie torowiska w ul. Sienkiewicza od ronda im. Gierka do ul. Piłsudskiego, zakończenie budowy torowisk i przejazdów drogowych na rondzie im. Gierka i na skrzyżowaniu ul. Małachowskiego z ul. 3 Maja oraz przebudowa przejazdu drogowego przez torowisko w ul. Sienkiewicza na skrzyżowaniu z ul. Teatralną. W związku z powyższym, konieczne jest czasowe zawieszenie ruchu tramwajów w centrum miasta oraz wprowadzenie objazdów dla samochodów.


Zmiany w organizacji ruchu samochodowego

Na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego i 3 Maja wyłączony jest pas ruchu ul. Piłsudskiego w kierunku Milowic (objazd wyznaczony jest ul. 3 Maja przez CWK). Zgodnie z harmonogramem prac wykonawcy, taka organizacja ruchu zostanie utrzymana do 21.08. 2015 r. a wiąże się z budową torów przebiegających w poprzek jezdni.

Na skrzyżowaniu przy C.H. Plaza (ul. Sienkiewicza / Piłsudskiego z ul. Teatralną / Warszawską) od soboty 22.08.2015 r. zamknięty dla samochodów zostanie przejazd przez torowisko (objazd zostanie poprowadzony ul. Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. 3 Maja lub rondo przy ul. Sobieskiego, a w przeciwną stronę przez rondo im. Gierka). Harmonogram prac zakłada wyłączenie skrzyżowania przy C.H. Plaza na maksymalnie 9 dni.


Zmiany w organizacji ruchu tramwajowego

Od soboty 15.08.2015 r. do poniedziałku 31.08.2015 r.:

  • linia nr 15 będzie obsługiwana taborem dwukierunkowym typu Pt-8 kursując w relacji: Katowice Zawodzie zajezdnia – Milowice pętla,
  • tramwaje linii nr 21 będą kursować w relacji: Dąbrowa Górnicza Huta Katowice – Sosnowiec Zagórze pętla,
  • tramwaje linii nr 31 będą kursować w relacji: Będzin Osiedle Zamkowe pętla – Sosnowiec Zagórze pętla,
  • tramwaje linii nr 35 będą kursować w relacji: Katowice pl. Wolności – Katowice Zawodzie zajezdnia,
  • uruchomiana zostanie przez KZK GOP autobusowa komunikacja zastępcza oznaczona T-21 kursująca w relacji: Będzin Cmentarz Komunalny – Sosnowiec Egzotarium.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies