Powstańczy tramwaj wyruszy w sobotę

10.08.2015

95 lat temu, w nocy z 19 na 20 sierpnia wybuchło II powstanie śląskie. Uroczystości rocznicowe odbędą się w sobotę 15 sierpnia, w dniu Święta Wojska Polskiego. Tego dnia na tory w Katowicach wyjedzie powstańczy tramwaj – czyli zabytkowy wagon typu N.

Powstańczy tramwaj wyjedzie z zajezdni w Katowicach Zawodziu o godz. 14:40 i skieruje się przez pl. Wolności do przystanku Katowice Rondo, a następnie do godz. 17:00 będzie kursować na trasie: Słoneczna pętla – pl. Wolności – Rondo – Stadion Śląski pętla – Rondo – pl. Miarki. Po ostatnim kursie wagon zjedzie do zajezdni w Zawodziu. W ten sposób mieszkańcy będą mogli dojechać zabytkowym wagonem do obozu powstańców, który usytuowany zostanie w Parku Śląskim.

W obozie powstańców od godz. 15:30 przygotowanych będzie szereg atrakcji, a wśród nich: wystawa o Powstaniach Śląskich, inscenizacje, patrole powstańcze i wydawanie pamiątkowych kart identyfikacyjnych “carte d’identite”. Będzie też sporo atrakcji dla najmłodszych a także prezentacja transportera polskiej armii “Rosomak”. Wcześniej, bo o 14:30 złożone zostaną kwiaty pod Pomnikiem Powstańców Śląskich przy katowickim Rondzie. Tego samego dnia, o godz. 10:00 w Parku Śląskim odbędzie się Bieg Powstańczy na dystansie 10 km.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies