Pierwszy Moderus Beta już w zajezdni w Bytomiu

28.08.2015

Zgodnie z deklaracjami producenta – firmy Modertrans Poznań Sp. z o.o. – pierwszy z 12 zamówionych przez Tramwaje Śląskie S.A. wagonów typu Moderus Beta został już dostarczony do zajezdni Rejonu nr 3 w Bytomiu.


Pierwszy Moderus Beta MF 16 AC BD miał zostać przekazany Spółce do końca sierpnia. Zgodnie z tymi deklaracjami, w czwartek 27 sierpnia rano, pierwszy wagon został dostarczony do zajezdni Rejonu nr 3 w Bytomiu. Wagon, który w Poznaniu przeszedł badania homologacyjne został dostarczony do Bytomia za pomocą lawety. W przyszłym tygodniu rozpocznie się procedura odbiorowa tego wagonu, w tym przejazdy techniczne. Kolejne wagony mają być dostarczane do Tramwajów Śląskich sukcesywnie we wrześniu i październiku. Jak zapewnia Jarosław Bakinowski, wiceprezes Zarządu Modertrans Poznań Sp. z o.o., całe zamówienie ma zostać zrealizowane do końca października. Wagony docelowo będą stacjonować w zajezdniach w Bytomiu i Będzinie.

Zakup 12 nowych wagonów jest elementem etapu II Projektu pn. “Modernizacja infrastruktury tramwajowej i trolejbusowej w Aglomeracji Górnośląskiej wraz z infrastrukturą towarzyszącą” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Moderus Beta MF 16 AC BD jest wagonem dwukierunkowym, ze środkowym członem niskopodłogowym, którego udział w całej długości tramwaju wynosi 26%. Wagon będzie mógł jednorazowo przewieźć maksymalnie 198 pasażerów, w tym 46 na miejscach siedzących.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies