Budowa drugiej wiaty na katowickim Rynku

3.09.2015

Ze względu na budowę wiaty przystankowej na katowickim Rynku, w miniony weekend zawieszone było kursowanie tramwajów między Rondem a Rynkiem. W nadchodzący weekend (4-6.09.2015 r.) prace przy montażu drugiej wiaty – przy Teatrze Śląskim – spowodują ponowne utrudnienia w ruchu, tym razem na osi wschód-zachód.


4-6.09.2015 r. – montaż wiat na Rynku w Katowicach


Zgodnie z zapowiedzią sprzed tygodnia, w najbliższy weekend trwać będą prace przy montażu wiaty na przystanku Katowice Rynek Teatr Śląski. Inwestycja prowadzona na zlecenie katowickiego Magistratu jest elementem przebudowy strefy Rondo-Rynek. W trakcie montażu wiat konieczne jest wyłączenie napięcia w trakcji. Z tego względu od godz. 20:00 w piątek 4.09.2015 r. do godz. 4:30 w poniedziałek 7.09.2015 r. zmieni się organizacja ruchu tramwajowego:

  • Tramwaje linii nr 7 będą kursować na trasie: Bytom pl. Sikorskiego – Katowice Rynek – Chorzów Stadion Śląski pętla Zachodnia
  • Tramwaje linii nr 9 będą kursować na trasie: Bytom pl. Sikorskiego – Katowice Rynek – Katowice Koszutka Słoneczna pętla,
  • Tramwaje linii nr 14 będą kursować na trasie: Mysłowice Dworzec PKP – Katowice Zawodzie pętla,
  • Tramwaje linii nr 15 będą kursować na trasie: Sosnowice Zagórze pętla – Katowice Zawodzie pętla
  • Tramwaje linii nr 20 będą kursować na trasie: Katowice Szopienice pętla – Katowice Zawodzie zajezdnia
  • Kursowanie linii nr 0, 23, 33, 34 i 43 zostanie zawieszone,
  • zmienią się rozkłady jazdy tramwajów linii nr 6, 13 i 16,
  • Uruchomiona zostanie przez KZK GOP autobusowa komunikacja zastępcza T-40, która kursować będzie z częstotliwością co 10 minut na trasie: Katowice Dworzec (stanowisko numer 4) – Katowice Zawodzie pętla.


UWAGA!
Ze względu na brak możliwości przejazdu autobusów zastępczych w rejon Teatru Śląskiego, nie będzie obsługiwany przystanek tramwajowy Katowice Rynek Teatr Śląski. Najbliższe przystanki umożliwiające dojazd do Zawodzia autobusową komunikacją zastępczą to: Katowice Mariacka oraz Katowice Damrota (stanowisko autobusowe).

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies