Jakie imię dla nowych tramwajów?

4.09.2015

Tramwaje Śląskie S.A. dysponują już dwoma, spośród dwunastu zamówionych w firmie Modertrans Poznań nowych dwukierunkowych wagonów. Jak będą się nazywać? To zależy od pasażerów, mieszkańców Aglomeracji Śląsko-Zagłębiowskiej.


Podobnie, jak przy okazji zakupu 30 nowych wagonów typu Twist, to pasażerowie zdecydują jakie imię będą nosić nowe wagony, zamówione przez Tramwaje Śląskie w ramach etapu II projektu pn. “Modernizacja infrastruktury tramwajowej i trolejbusowej w Aglomeracji Górnośląskiej wraz z infrastrukturą towarzyszącą” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Tym razem jednak imię ma być jedno dla wszystkich dwunastu nowych wagonów.

- Wzorem tramwajów z rodziny Citadis, które znane są jako Karliki, postanowiliśmy wszystkim dwunastu wagonom nadać jedno imię. Jakie? O to pytamy naszych pasażerów – mówi rzecznik Tramwajów Śląskich S.A. Andrzej Zowada. Konsultacje społeczne w tej sprawie są dwuetapowe. – W pierwszym etapie prosimy o przesyłanie swoich propozycji imion. Trzy z nich, które powtarzać się będą najczęściej oddamy pod ostateczne głosowanie w etapie drugim konsultacji. Imię, które uzyska najwięcej głosów trafi na nasze nowe tramwaje – wyjaśnia Andrzej Zowada.

Propozycję imion należy wysyłać drogą elektroniczną na adres: tramwaj@tram-silesia.pl. w terminie do czwartku 10.09.2015 r. do godziny 6:00. Wystarczy w temacie maila wpisać proponowane przez siebie imię.

Największa trudność polega na tym, by nie dublować imion, które noszą już inne wagony. Proponowane imię musi być inne niż dotychczasowe. Lista nadanych wcześniej imion wygląda następująco: Achim, Andzia, Alojz, Barbórka, Bercik, Bolek, Cila, Ecik, Francik, Gustlik, Helmut, Heniek, Jadzia, Janek, Jorguś, Karlik, Karolinka, Kazik, Krista, Lucka, Małgosia, Marylka, Pyjter, Rysiek, Sztefa, Tadek, Truda, Usia, Władek, Zbyszek, Zeflik, Zosia, Zyguś.

- To od pasażerów będzie zależeć, jak nazwiemy wagony z rodziny Moderus Beta, pasażerowie zdecydują też, czy nazwa się przyjmie. Mam nadzieję, że wybrane imię wszystkim przypadnie do gustu i będzie pasować do naszych wagonów. Czekamy na głosy, a dla głosujących przygotujemy firmowe gadżety - kończy rzecznik Spółki.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies