Katarzynka czy Skarbek?

10.09.2015

Za nami pierwszy etap konsultacji w sprawie imienia dla nowych tramwajów typu Moderus Beta. W jego wyniku do ostatecznego głosowania spółka Tramwaje Śląskie oddaje dwie propozycje – Katarzynka lub Skarbek. Na głosy czekamy do 17.09.2015 r.


W pierwszym etapie konsultacji pasażerowie tramwajów mogli drogą elektroniczną zgłaszać swoje propozycje imienia dla 12 nowych tramwajów. Do spółki wpłynęło blisko 300 listów elektronicznych z imionami. Propozycje były bardzo różne i niewiele z nich się powtarzało. – Najczęściej wskazywanym imieniem był Paulek, jednak takie imię nosi jeden z zabytkowych wagonów typu N, obsługujący linię nr 38 w Bytomiu. Z tego powodu nie mogliśmy brać go pod uwagę – wyjaśnia rzecznik Tramwajów Śląskich S.A. Andrzej Zowada.   Drugie pod względem popularności imię to Katarzynka i to imię zostało zakwalifikowane do etapu II konsultacji. – Ze względu na to, iż żadne z pozostałych imion nie zyskało przewagi głosów nad innymi, postanowiliśmy oddać pod głosowanie tylko dwie nazwy. Obok Katarzynki do głosowania proponujemy drugą nazwę. Jest to Skarbek, czyli – zgodnie z podaniami i legendami – duch zamieszkujący kopalnie, strzegący pracujących górników i podziemnych zasobów naturalnych – mówi Andrzej Zowada.

O tym, jaką nazwę otrzymają nowe tramwaje zadecydują ponownie pasażerowie. Aby oddać głos, na wybraną przez siebie opcję wystarczy wysłać mail na adres: tramwaj@tram-silesia.pl w terminie do czwartku 17.09.2015 r. do godziny 6:00. Wystarczy w temacie maila wpisać proponowaną przez siebie nazwę.

O wynikach głosowania Tramwaje Śląskie poinformują podczas Dnia Otwartego Warsztatów Tramwajowych w Chorzowie Batorym w sobotę 19.09.2015 r., kiedy nowy wagon zostanie oficjalnie zaprezentowany.

12 dwukierunkowych wagonów typu Moderus Beta zakupionych zostało przez Tramwaje Śląskie w ramach etapu II projektu pn. “Modernizacja infrastruktury tramwajowej i trolejbusowej w Aglomeracji Górnośląskiej wraz z infrastrukturą towarzyszącą” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies