W sobotę Dzień Otwarty. Zapraszamy!

11.09.2015

Jak co roku w trakcie Tygodnia Zrównoważonego Transportu, Tramwaje Śląskie S.A. zapraszają do odwiedzenia miejsc na co dzień niedostępnych dla pasażerów. W tym roku przygotowujemy Dzień Otwarty Warsztatów Tramwajowych w Chorzowie Batorym, który odbędzie się w sobotę 19 września.

Lokalizacja Dnia Otwartego zmienia się co roku, by mieszkańcy wszystkich części Aglomeracji Śląsko-Zagłębiowskiej mogli w swojej okolicy odwiedzić miejsce pracy tramwajarzy. Przed rokiem spotkaliśmy się w zajezdni w Katowicach Zawodziu. Tym razem swoje bramy szeroko odsłoni Zakład Usługowo Remontowy w Chorzowie Batorym. W tym roku przypada 85 rocznica powstania Warsztatów Tramwajowych, które – pod różnymi nazwami – przez wszystkie lata wspierają codzienne funkcjonowanie komunikacji tramwajowej w regionie. Czym się zajmują pracujący tu ludzie? Jakich maszyn używają? Jak wygląda podwozie wagonów tramwajowych? Jak maluje się nadwozia tramwajów? Na te i wiele innych pytań odpowiedź będzie można poznać odwiedzając chorzowski zakład w trakcie Dnia Otwartego.

Imprezę zainauguruje tradycyjna parada, w której o 11:30 z pl. Wolności w Katowicach do zakładu w Chorzowie pojadą wagony wszystkich eksploatowanych przez Spółkę typów tramwajów. Na terenie zakładu, wśród wielu atrakcji znajdą się: akcja wkolejania wykolejonego wagonu, pokaz odbicia zakładników z tramwaju, ćwiczenia ratownictwa medycznego, nauka jazdy tramwajem pod okiem instruktora, występy artystyczne, w tym koncert gwiazdy wieczoru – Mirka Jędrowskiego z zespołem. Na najmłodszych czekać będą dmuchańce, wodne kule, malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków oraz gry i zabawy. Każdy, bez względu na wiek, będzie mógł zatańczyć Zumbę, posmakować prawdziwej wojskowej grochówki i spróbować swoich sił na strzelnicy. Przewodnicy będą oprowadzać po terenie warsztatów i odpowiadać na wszystkie pytania, a wśród wielu wagonów tramwajowych, po raz pierwszy szerokiej publiczności zaprezentuje się najnowszy nabytek Tramwajów Śląskich – wagon Moderus Beta.

To oczywiście nie wszystkie atrakcje, które tramwajowa Spółka szykuje na sobotę 19 września. – Przez cały dzień atrakcji nie zabraknie. Zapraszamy całe rodziny, bo każdy znajdzie u nas coś dla siebie – zachęca rzecznik Tramwajów Śląskich Andrzej Zowada i dodaje: – Rodzinna, piknikowa atmosfera i możliwość poznania pracy tramwajarzy od zaplecza sprawiają, że każdego roku w Dniu Otwartym odwiedzają nas nie tylko mieszkańcy naszej Aglomeracji, lecz także miłośnicy komunikacji tramwajowej z innych regionów kraju, a nawet z państw sąsiednich. Liczymy, że i tym razem frekwencja dopisze. Serdecznie zapraszamy!

ROZKŁAD JAZDY TRAMWAJÓW SPECJALNYCH

Regulamin Dnia Otwartego Warsztatów Tramwajowych w Chorzowie Batorym


 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies