Konkurs fotograficzny “Tramwaje wokół nas” rozstrzygnięty

2.10.2015

Tramwaje Śląskie S.A. rozstrzygnęły, ogłoszony w sierpniu, konkurs fotograficzny pt. “Tramwaje wokół nas”. Spośród nadesłanych zdjęć jury konkursowe nagrodziło trzy prace i przyznało trzy wyróżnienia. Laureatem konkursu został Adam Muth.

Do finału konkursu zakwalifikowało się 10 autorów. Jury nie miało łatwego zadania, bo każdy z autorów na swój, mniej lub bardziej artystyczny sposób, uwiecznił tramwaje. Były zdjęcia dzienne i nocne, latem i zimą, kolorowe i czarno-białe, na ulicach i w otoczeniu zieleni. Co ciekawe, większość autorów jako obiekt fotografii wybrało wagony zabytkowe, a nie najnowsze nabytki Tramwajów Śląskich. – Myślę, że wynika to z faktu, że wielu ludzi ma sentyment do tych starych wagonów, o których mówią, że mają duszę. Do tego na zdjęciach prezentują się nie gorzej niż nowoczesne wozy – mówi rzecznik Tramwajów Śląskich S.A. Andrzej Zowada.

Nie może więc dziwić fakt, iż dwa pierwsze miejsca zajęli autorzy zdjęć wagonów z długą historią – 13N i N. Po burzliwych obradach jury przyznało trzy nagrody:

I miejsce – Adam Muth – temat pracy: “13N #308 na linii 23 na wyremontowanej ul. św. Jana obok figury św. Jana”


II miejsce – Przemysław Wacławek – temat pracy: “Bytomski wagon typu N 1118″


III miejsce – Patrycja Toboła – temat pracy: “Królowa śniegu”


Wysoki poziom prac spowodował, że dodatkowo jury wyróżniło trzy prace:

Wyróżnienie – Przemysław Wacławek – temat pracy: “Tramwaj nocy linii 3 w zimowej scenerii”

Wyróżnienie – Aleksandra Gabała – temat pracy: “W codzienność z tramwajem”


Wyróżnienie – Adam Muth – temat pracy: “Widok na zmieniające się Śródmieście Katowic”


- Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zgłoszenia i przesłane zdjęcia, a laureatom gratulujemy. Wszystkich fotografujących zachęcamy też do udziału w kolejnych konkursach, bo za jakiś czas na pewno znów zaprosimy Państwa do wspólnej zabawy w fotografowanie – mówi Andrzej Zowada. Najlepsze prace konkursu pt. “Tramwaje wokół nas” zaprezentowane zostały w trakcie Dnia Otwartego Warsztatów Tramwajowych w Chorzowie w sobotę 19 września. Wtedy też laureatom wręczone zostały nagrody.

Prawa autorskie do zdjęć zastrzeżone.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies