Powrót tramwajów z Zabrzu i Sosnowcu

30.10.2015

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami od soboty 31.10.2015 r. przywrócony zostanie ruch tramwaju linii nr 5 w Zabrzu. Na swoje stałe trasy wrócą również tramwaje linii nr 26 i 27 w Sosnowcu.

W Zabrzu linia nr 5 zawieszona została 4 tygodnie temu, by przyspieszyć prace modernizacyjne torowiska w ul. Bytomskiej. – Bardzo zależało nam, by na okres Wszystkich Świętych tramwaje znów mogły w Biskupicach kursować po dwóch torach i to się udało – podkreśla rzecznik Tramwajów Śląskich S.A. Andrzej Zowada. Nie oznacza to, że prace się już definitywnie zakończyły. Wykonawca będzie wykonywał prace wykończeniowe, które jednak nie powinny już wpływać na ruch tramwajów. Tym samym od soboty 31.10.2015 r.:

  • tramwaje linii nr 5 będą kursować w relacji: Zabrze Zaborze pętla – Bytom pl. Sikorskiego,
  • zmieni się rozkład jazdy linii nr 4 i 30,
  • zawieszona zostanie tymczasowa linia komunikacji zastępczej T-5.


Podobnie, jak w Zabrzu, również w Sosnowcu na remontowanym trójkącie torowym w Dańdówce prace modernizacyjne zrealizowane zostały w zakresie umożliwiającym przywrócenie ruchu tramwajów. – W tej okolicy są trzy nekropolie, tym ważniejsze było dla nas, by wznowić ruch w pełnym zakresie już na Wszystkich Świętych, choć nie wszystkie prace są zrealizowane - mówi Zowada. W kolejnych tygodniach spodziewać się należy jeszcze czasowych przerw w ruchu, wynikających z konieczności przebudowania przejazdu drogowo-torowego na ul. Andersa, jednak od soboty 31.10.2015 r. zmieni się organizacja ruchu tramwajowego:

  • tramwaje linii nr 26 będą kursować w relacji: Sosnowiec Milowice pętla – Mysłowice Dworzec PKP,
  • tramwaje linii nr 27 będą kursować w relacji: Sosnowiec Pogoń Będzińska – Kazimierz Górniczy pętla,
  • linie tramwajowe nr 31 i 47 oraz zastępcza linia autobusowa nr T-27 zostaną zawieszone.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies