Bezpłatna komunikacja we Wszystkich Świętych

30.10.2015

Zarząd KZK GOP i MZKP Tarnowskie Góry podjął decyzję, iż w niedzielę 1 listopada wszyscy pasażerowie będą mogli podróżować wszystkimi liniami obu organizatorów – w tym tramwajami – za darmo. Jednocześnie znacznie zwiększy się liczba wagonów oddanych do dyspozycji pasażerów.


W najbliższą sobotę i niedzielę (31 października i 1 listopada) komunikacja publiczna będzie funkcjonowała według rozkładów jazdy na soboty, ale z następującymi wyjątkami:

  • linie tramwajowe nr: 3, 4, 5, 7 i 20 będą kursowały według rozkładów jazdy na dni robocze (szkolne),
  • linie tramwajowe nr: 26, 27 i 38 będą kursowały według specjalnych rozkładów jazdy ze zwiększoną liczbą kursów (oznaczonych jako „Wszystkich Świętych”).

W tych dniach znacznie zwiększona zostanie również liczba wagonów tramwajowych, zwłaszcza na liniach, których trasa przebiega w pobliżu nekropolii. – Zwykle w niedzielę w ruchu jest 115 pociągów i 124 wagony, czyli większość z nich to wagony pojedyncze, tylko nieliczne są składami dwuwagonowymi. We Wszystkich Świętych na tory wyjedzie 180 pociągów i aż 220 wagonów, co znaczy, że do dyspozycji pasażerów będzie blisko dwa razy więcej wagonów niż w zwykłą niedzielę – wyjaśnia rzecznik Tramwajów Śląskich S.A. Andrzej Zowada. Zmiana taboru dotyczy m.in. bytomskiej linii nr 38. W sobotę i niedzielę, zabytkowy wagon typu N zostanie zastąpiony przez – również dwukierunkowy – skład dwóch wagonów typu 111N.

Znacznie zmieni się również rozkład jazdy autobusów. W ofercie KZK GOP pojawią się również specjalne linie cmentarne. Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie internetowej www.kzkgop.com.pl.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies