Katowice Brynów: trzy dni bez tramwajów

4.12.2015

Przez trzy pierwsze dni nowego tygodnia (7-9.12.2015 r.) katowicki Brynów pozbawiony będzie komunikacji tramwajowej. W tym czasie zmodernizowany zostanie przejazd drogowo-torowy na skrzyżowaniu ul. Kościuszki i Gawronów. Zapewniona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza.


Modernizacji przejazdu przez torowisko na skrzyżowaniu ul. Kościuszki i Gawronów domagali się kierowcy, którzy narzekali na stan nawierzchni na tym przejeździe. – Faktycznie przejazd ten jest w złym stanie, dlatego przystępujemy do jego modernizacji. Przy okazji zyskają również piesi, bo zmodernizujemy również przejście przez torowisko – mówi rzecznik Tramwajów Śląskich S.A. Andrzej Zowada. Niestety realizacja tych prac wymaga całkowitego wstrzymania ruchu tramwajów na trzy dni. – Pogoda sprzyja, nie czekamy zatem, tylko od poniedziałku przystępujemy do pracy – dodaje Zowada. W związku z tym od poniedziałku 7.12.2015 r. do środy 9.12.2015 r. zmieni się organizacja ruchu tramwajowego:

  • Tramwaje linii nr 6 będą kursować w relacji: Bytom Politechnika Śląska – Katowice pl. Miarki,
  • Tramwaje linii nr 14 będą kursować w relacji: Mysłowice Dworzec PKP – Katowice pl. Miarki,
  • Tramwaje linii nr 16 będą kursować w relacji: Katowice Wełnowiec pl. Alfreda – Katowice pl. Miarki,
  • Tramwaje linii nr 19 będą kursować wg zmienionego rozkładu jazdy; część kursów będzie realizowana niskopodłogowymi tramwajami typu „Skarbek”,
  • Linia nr 36 zostanie zawieszona,
  • uruchomiona zostanie przez KZK GOP autobusowa komunikacja zastępcza. Autobusy oznaczone jako T-6 będą kursować w relacji: Katowice Brynów Kościuszki – Katowice Dworzec.

W ramach prowadzonych prac zmodernizowany zostanie ok. 40 metrowy odcinek torowiska i jezdni oraz przejście dla pieszych. Wykonawca zdemontuje stare torowisko, wykona prace ziemne i podbudowę, na której ułoży prefabrykowane płyty betonowe, w których zamontuje szyny w otulinie poliuretanowej (tzw. szyna pływająca). Koszt prac zgodnie z zapisami umowy wynosi 390 tysięcy zł netto.

Od czwartku 10.12.2015 r. przywrócony zostanie ruchu tramwajów do Brynowa. W czasie prowadzenia robót skrzyżowanie ul. Kościuszki i Gawronów będzie nieprzejezdne również dla samochodów, które będą jeździć wyznaczonym objazdem.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies