Dni Otwarte Funduszy Europejskich

13.05.2016

To już III edycja akcji „Dni Otwarte Funduszy Europejskich”. W dniach 12-15.05.2016 r. w całej Polsce odbywa się wiele wydarzeń związanych z promocją inwestycji dofinansowanych przez Unię Europejską. Tramwaje Śląskie włączyły się w akcję w pierwszym dniu jej trwania.

Setki spotkanych osób i rozdanych ulotek, dziesiątki rozmów o tramwajowych inwestycjach w miastach Aglomeracji Śląsko-Zagłębiowskiej i kilogramy rozdanych krówek. Tak wyglądał czwartek 12.05.2016 r. na ulicach Chorzowa, Katowic i Sosnowca. W ten sposób pracownicy Tramwajów Śląskich S.A. włączyli się w „Dni Otwarte Funduszy Europejskich”. – Wielu ludzi, z którymi rozmawialiśmy chwaliło efekty zakończonych prac i dopytywało o szczegóły nowego projektu, którego realizacja przed nami. Z tych rozmów z mieszkańcami wynikało jasno, że oczekują kolejnych inwestycji, że chcą, by komunikacja tramwajowa była jak najnowocześniejsza. Bardzo ucieszyło nas to, co usłyszeliśmy z ust mieszkańców naszych miast – mówi rzecznik Tramwajów Śląskich S.A. Andrzej Zowada.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich to akcja, której celem jest promocja efektów realizacji zadań współfinansowanych z Funduszy Europejskich w Polsce. Jej podstawowym zadaniem jest dotarcie z jak najszerszą informacją o przeprowadzonych inwestycjach i wsparciu Unii Europejskiej w realizacji tych zadań. – Dlatego zdecydowaliśmy się na formę promocji poprzez spotkania z mieszkańcami. Każda napotkana osoba otrzymała ulotkę z informacją o efektach realizacji Projekt pn. “Modernizacja infrastruktury tramwajowej i trolejbusowej w Aglomeracji Górnośląskiej wraz z infrastrukturą towarzyszącą” oraz wsparciu unijnym. Rozdaliśmy też drobne gadżety, promujące korzystanie z komunikacji tramwajowej – wyjaśnia Andrzej Zowada.

TAKA ULOTKA TRAFIŁA DO MIESZKAŃCÓW

Najwięcej informacji można jednak było przekazać dzięki rozmowom z pasażerami i mieszkańcami. – Mieszkam przy ul. Armii Krajowej. Teraz to jest o wiele lepiej, ciszej przede wszystkim. Gdyby jeszcze więcej niskich tramwajów jeździło, było by nam, starszym, łatwiej – mówiła chorzowianka Pani Łucja. – Kiedy wybudujecie ten nowy odcinek w Zagórzu? Tyle lat czekamy i teraz chciałbym wreszcie zobaczyć, że prace ruszają – dopytywał Pan Grzegorz z Sosnowca. – I Pani Łucja i Pan Grzegorz już wiedzą, że nowych niskopodłogowych tramwajów przybędzie, a budowa linii w Zagórzu rozpocznie się najpewniej jako jedno z pierwszych zadań nowego projektu inwestycyjnego – mówi rzecznik Tramwajów Śląskich S.A. Wszystko dzięki planowanej realizacji projektu pn. „Zintegrowany projekt modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko – Zagłębiowskiej wraz z zakupem taboru tramwajowego”.

„Dni Otwarte Funduszy Europejskich” potrwają do niedzieli 15.05.2016 r. a szczegółowe informacje o akcji i atrakcjach przygotowanych z tej okazji przez beneficjentów środków unijnych znaleźć można na stronie: www.dniotwarte.eu.

Tak akcja Tramwajów Śląskich S.A. przebiegała w Chorzowie, Katowicach i Sosnowcu:

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies