Dzień dziecka z „Hildką”

2.06.2016

Ponad sto dzieci skorzystało z zaproszenia Tramwajów Śląskich i spędziło Dzień dziecka „na tramwajowo”. Były słodkości, kolorowanki, prezenty oraz przejazd tramwajem linii nr 38 – popularną „Hildką”, a wszystko to okraszone dziecięcymi uśmiechami.

Takiej ilości dzieci jednego dnia „Hildka” nie przewiozła już dawno. Wagon o numerze 1118 pochodzący z 1951 roku w Dniu dziecka wypełniały głośne rozmowy, piski, śmiechy i chichoty. Podróżowały nim bowiem dzieci z bytomskich przedszkoli i szkół, zaproszone do wspólnej zabawy z Tramwajami Śląskimi. – To była frajda zwłaszcza dla tych najmłodszych dzieci, z grup żabek, kotków czy dinozaurów, które im bardziej wagon się kołysał i podskakiwał na nierównościach, tym głośniej śmiały się i piszczały z wrażenia. To był piękny widok – mówi kierownik Działu Public Relations Tramwajów Śląskich S.A. Andrzej Kostek.

Na końcowym przystanku linii nr 38 Bytom Powstańców Śląskich, pracownicy Spółki ustawili namiot, pod którym trwał dość nietypowy konkurs. – Zadaniem dzieciaków było pokolorować szablon tramwaju. Dostały kredki i uruchomiły wyobraźnię – na tych rysunkach tramwaj nie zawsze jest czerwony. A konkurs był nietypowy, bo wygrywali w nim wszyscy – podkreśla Andrzej Kostek. Frajdę sprawiły nagrody w postaci tramwajowych gadżetów oraz tramwajowe krówki, które osładzały ten dzień nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. Każdy, kto wsiadł do „Hildki”, która tego dnia kursowała jako „cukierkowy tramwaj” mógł się poczęstować krówkami i skorzystać z możliwości wspólnej zabawy z Tramwajami Śląskimi.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies