Tramwaje ustąpią miejsca kolarzom

7.07.2016

Z Tarnowskich Gór do Katowic przebiegać będzie trasa II etapu tegorocznego Tour de Pologne. Kolarze na ulicach naszych miast rywalizować będą w środę 13.07. Z tego powodu, zwłaszcza w Katowicach, mocno ograniczony zostanie ruch tramwajów i autobusów, a także samochodów osobowych.

W rejonie katowickiego Ronda kursowanie tramwajów wstrzymane zostanie w środę już od godz. 5:30 i taka sytuacja potrwa do godz. 22:30. W tym czasie zmienią się trasy linii nr: 6, 11, 13, 16 i 19, a linie nr 33 i 43 tego dnia nie będą kursować.

Znacznie krócej, bo w godz. od 14:20 do 20:20 potrwa przerwa w ruchu tramwajów na odcinku od Zawodzia przez centrum Katowic do Brynowa, kursujących przez pl. Wolności oraz w ciągu ul. Gliwickiej, aż do zajezdni tramwajowej w Chorzowie Batorym. Dotyczy to linii nr 7, 14, 15 i 20.

Tramwaje Śląskie uruchomią dodatkowe linie nr: 40, 41 i 42, obsługiwane taborem dwukierunkowym, zapewniające możliwość podróży między Brynowem i Zawodziem a Śródmieściem. Między Chorzowem Batorym a ul. Grundmanna w Katowicach uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza, podobnie jak między chorzowskim Rynkiem a ul. Mickiewicza w Katowicach.

Trasa wyścigu przebiegać będzie m.in. przez Bytom, gdzie konieczne będzie zawieszenie ruchu tramwajowego pod wiaduktem PKP w ciągu ul. Zabrzańskiej (rejon Zamłynia) w godz. od 13:00 do 17:00, co spowoduje zmiany tras linii nr 5 i 9. Uruchomiona zostanie tymczasowa linia nr 10 między Biskupicami a Chebziem.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE O ZMIANACH W ORGANIZACJI RUCHU TRAMWAJÓW


WIĘCEJ O ZMIANACH ZWIĄZANYCH Z WYŚCIGIEM W KATOWICACH

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies